Reklama

Siatkarze z PWSZ wystartują w Akademickich Mistrzostwach Polski

Data:

- Reklama -

Drużyny z aż 39 wyższych uczelni z 19 miast zakwalifikowały się do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który w piątek rozpocznie się w Gdyni. Suwalską PWSZ będą reprezentować: Jan Lesiuk i Kewin Sasak.

W obu turniejach – męskim i żeńskim – wystąpią po 32 pary, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich, a następnie w czterech półfinałach. Zwycięskie pary, oprócz tytułu akademickiego mistrza Polski, wywalczą prawo gry w przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Europy. W rywalizacji kobiet tytułu mistrza Polski Klaudia Świstek, która tym razem zagra z Paulą Słonecką (Uniwersytet Warszawski). Przed rokiem Świstek grała w parze z Izabelą Soją. Z kolei wśród mężczyzn przed rokiem triumfowali Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk (Uniwersytet Warszawski).

W turnieju weźmie udział spora grupa zawodniczek grających w klubach Ligi Siatkówki Kobiet i zawodników z PlusLigi. Szansę na kolejne medale będą mieli zwycięzcy AMP w siatkówce halowej – studentki Uniwersytetu Opolskiego i studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Swoich przedstawicieli w turniejach będą miały: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu.

Rywalizacja na miejskiej plaży w Gdyni rozpocznie się w piątek, 8 czerwca o godz. 9.00. Decydujące o medalach mecze odbędą się w niedzielę, 10 czerwca w godzinach 10.00-14.00, po czym nastąpi uroczyste zakończenie zawodów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem imprezy jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ślepsk Malow Suwałki w finale „Solbet Cup”

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki awansowali do sobotniego (16.09) finału...

Wkrótce rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze PlusLigi

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o....

Znamy harmonogram meczów Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2023/2024 PlusLigi

Kibice Ślepska Malow Suwałki mogą rozpocząć planowanie obecności na...

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki zachęca dzieci do udziału w zajęciach siatkówki

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki zaprasza uczniów szkół...