Vagabond Physical Collective oraz Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na prapremierę “Lorem Ipsum”, spektaklu teatru tańca zrealizowanego w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Suwałk przyznanego Pawłowi Urbanowiczowi, młodemu reżyserowi, aktorowi i tancerzowi pochodzącemu z Suwałk.

Spektakl odbędzie się w środę, 29.06.2018 o godz. 19.00 w SOK-u (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5), wstęp wolny (wejściówki dostępne w kasie SOK); spektakl realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki ; sugerowany wiek odbiorcy: od 10 lat.

“Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Reżyserem spektaklu jest Paweł Urbanowicz, suwalczanin, członek nieformalnego kolektywu artystycznego Vagabond Physical Collective wywodzącego się z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Na scenie wystąpią: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona.

Spektakl powstaje we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Bio: PAWEŁ URBANOWICZ (23.12.1991)

Suwalczanin, urodzony w 1991 r. Aktor, tancerz, choreograf, reżyser. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Jako tancerz i aktor współpracował m.in. z Ineke Dubois (w Codarts University for the Arts w Rotterdamie, Holandia), Wojciechem Mochniejem (W & M Physical Theatre w Calgary, Kanada), Jerzym Stuhrem, Brianem Michaelsem oraz jako asystent reżysera z Edanem Gorlickim, Sylwią Hefczynską-Lewandowską, Janem Peszkiem oraz Jerzym Święchem. Członek Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, Living Space Theatre oraz współzałożyciel Vagabond Physical Collective.

fot. na plakacie Paweł Urbanowicz, edycja Franciszek Szumiński

Występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona

Mecenat: Urząd Miasta Suwałki

Partnerzy: Suwalski Ośrodek Kultury, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, Gawlock Productions

Sponsorzy: Galeria Rozmarino, Przedsiębiorstwo Handlowe „SABO”, “Duet” S.C. Sklep Przemysłowo-Spożywczy, Ghaj Plus, Xpression

Leave a Reply