W ostatnią sobotę, 9 czerwca odbył się czwarty i zarazem ostatni bieg z cyklu I Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego.

W czerwcowych zawodach wystartowało około 40 biegaczy z regionu i nie tylko.

Wśród kobiet, najszybciej pojawiły się na mecie: Joanna Karczewska 45:33; Iza Szemińska 50:02 i Marzena Łaskowska 52:13.

Największe emocje były wśród Panów, do końca nie było wiadomo, kto uplasuje się jako trzeci w całym Grand Prix. Ostatni bieg jako pierwsi zaliczyli: Petras Prancuknas 34:57; Patryk Pałkiewicz 35:53; Daniel Bochenko 43:04.

W ten sposób wyniki całego cyklu 5 biegów wyglądają następująco:

Rekord trasy utrzymał Petras Pranckunas z Wilna i tym sposobem został zwycięzcą I Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta.

Klasyfikacja generalna Grad Prix przedstawia się następująco:

Panowie: Petras Prancuknas, Patryk Pałkiewicz, Kamil Ciszewski.

Panie: Joanna Karczewska, Iza Szemińska, Sabina Osyda.

– Piękna pogoda, przyjazne biegaczom i nie tylko miejsce zamieniło tę edycję w rodzinne spotkanie, dzieci bawiły się pod okien animatorów, na chętnych czekał do wypróbowania na jeziorze nowy kajak – nagroda główna w Predathlon ufundowana przez Kayak Zone – podkreśla Iwona Łobasiuk, organizatorka cyklu biegów z Fundacji Kierunek Ultra.

Ta edycja biegu odbyła się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jeleniewo, który był też sponsorem nagród i pucharów dla najlepszych kobiet w cyklu 5 biegów.

Dużego wsparcia podczas imprezy udzieliły nam firmy i instytucje: Gmina Suwałki, Wigierski Park Narodowy, Podologia Suwałki, Siłownia Heros, Biuściasty Zakątek, Karczma Polska oraz oczywiście Folwark Hutta jako współgospodarz imprezy.

Fot. Mariusz Rosłaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj