Piąta edycja “Kinogrania” – Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej, odbywającego się w Augustowie, odbędzie się w tym roku w terminie 4 – 8 lipca. Połączenie muzyki i filmu jak co roku przysporzy uczestnikom wydarzenia wielu wrażeń.

Otwarcie przeglądu odbędzie się 4 lipca o godz. 19:00 w kinie “Iskra” w Augustowie. Pierwszy pokaz i od razu emocje – czyli „Urodzeni mordercy” (1994) w reż. Olivera Stone’a. Historia dwojga młodych kochanków-morderców. Uwielbiani przez media stają się legendarnymi bohaterami. Gościem pokazu i rozmowy po prezentacji będzie Tomasz Kolankiewicz, filmoznawca.

Dzień później, 5 lipca o godz. 19:00 widzowie obejrzą film „Baby Driver” (2017) w reż. Edgara Wrighta. Goście pokazu spotkają się następnie z Michałem Walkiewiczem, redaktorem z Filmwebu.

Młody chłopak, przez lata zmuszany do współpracy z mafią, zrywa stosunki ze światem przestępczym, by rozpocząć nowe życie. Szybko okazuje się, że został wrobiony w brutalny napad z bronią w ręku.

W piątek, 6 lipca od godz. 13:00 na Błoniach nad Nettą popołudnie będzie można spędzić rodzinnie, rozpoczynając od udziału w pikniku muzyczno-filmowym, podczas którego będzie możliwość wypożyczenia rowerów kolekcjonerkich, znajdzie się też czas na lemoniadę i posiłek. O godz. 21:30 w tym samym miejscu uczestnicy Kinogranie wrócą do „Pulp Fiction” (1994) w reż. Quentina Tarantino, mistrza w swoim fachu. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Drive” (2011) w reż. Nicolaas Windinga Refna.

W amfitetrze nad Neckiem w sobotę, 7 lipca o godz. 21.30 “Zagładę domu Usherów” (1928) w reż. Jeana Epsteina “zagra” Jacaszek. Będzie to seans niemy z muzyką na żywo. Film jest adaptacją opowiadania Edgara Allana Poe. Drugim filmem tego wieczoru będzie „Elektro_Sonda” (2016). Reżyser opowieści muzycznej o polskiej scenie elektronicznej będzie też gościem pokazu.

Finał muzyczny “Kinogrania” nastąpi w niedzielę, 8 lipca o godz. 20:00, gdy na pokładzie statku Swoboda wystąpi Brodka. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.

Pokazy filmowe w kinie – według naszego stałego cennika: bilet na pokaz: 15 zł; karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku). Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu. Wydarzenia plenerowe – WSTĘP WOLNY.

Kinogranie 2018: Przegląd filmów o tematyce muzycznej w Augustowie

Dodaj komentarz