Nie trzy, a sześć miesięcy praktyk zawodowych czeka niemal osiemdziesięciu studentów PWSZ  w Suwałkach, a za pięć z nich dostaną nawet wynagrodzenie – 2 300 zł miesięcznie, czyli łącznie ponad 10 tysięcy złotych.

To już druga edycja projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” finansowanego ze środków unijnych. W zakończonej już I edycji wzięło udział 50 studentów kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. W nowej edycji z tej możliwość skorzystają studenci aż 9 kierunków (finanse i rachunkowość, ekonomia, pedagogika, filologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji).

Praktyki odbędą w wybranych zakładach pracy, które nie ponoszą żadnych kosztów. Dodatkowo opiekun praktyk z danego przedsiębiorstwa otrzyma dodatkowe, comiesięczne wynagrodzenie! Student nie musi się też martwić o koszty dojazdu do zakładu pracy, ani nawet o własne wyposażenie. Każdy za ponad 1,5 złotych może kupić sobie materiały, środki, czy robocze ubrania potrzebne do odbywania praktyk. Nie zapominajmy również o ogromnym doświadczeniu, które dzięki temu zdobędą.

Projekt potrwa do sierpnia 2019 roku a łączny koszt to ponad 1 milion 400 tys. zł. Rekrutacja studentów odbędzie się w październiku.

Leave a Reply