Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Anna Naszkiewicz podpisała dziś, 10 lipca z dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach Ireną Łukaszuk umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozbudowę i zakup sprzętu. Wartość inwestycji sięga 5,9 mln zł, dotacja wynosi 3,4 mln zł.

Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę infrastruktury placówki oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego, co przyczyni się do rozwoju kompleksowych świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej oraz zwiększenia dostępności i jakości usług zdrowotnych.

– Bardzo się cieszę, że placówka otrzymała to dofinansowanie, które może przeznaczyć na rozbudowę części szpitalnej i na nowy sprzęt. Gratuluję i życzę pani dyrektor, by inwestycja przebiegła sprawnie, tak by pacjenci jak najszybciej mogli skorzystać z szerszego zakresu usług świadczonych przez placówkę. – powiedziała wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach przyjmuje pacjentów z całej Polski. Świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu.

Leczenie obejmuje rehabilitację ambulatoryjną – świadczenia (porady lekarskie) udzielane w Poradni Specjalistycznej oraz wykonywanie zabiegów w pracowniach kinezyterapii i fizjoterapii, masażu i diagnostyki zabiegowej. Funkcjonują dwa Oddziały stacjonarne: Oddział Rehabilitacyjny oraz Rehabilitacji Neurologicznej oraz dwa Oddziały Dzienne Rehabilitacji.

Ponadto Ośrodek udziela również specjalistycznych świadczeń medycznych w zakresie leczenia bólu, wykonując u pacjentów zabiegi fizjoterapii przeciwbólowej oraz akupunktury. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu medycznego i wysoko kwalifikowanej kadry medycznej diagnozuje się choroby nerwów obwodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj