Reklama

Jesień w białostockim Teatrze Dramatycznym

Data:

- Reklama -

Widzowie mogą już kupić bilety na spektakle Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja uruchomiła sprzedaż biletów na przedstawienia, które będzie można obejrzeć jesienią.

Poprzedni sezon artystyczny Teatr Dramatyczny zakończył sukcesem. Od września do końca czerwca aktorzy zagrali 292 spektakle, które obejrzało 62 609 osób. Instytucja ponownie zanotowała wzrost liczby widzów.

– Mam nadzieję, że w trakcie nowego sezonu artystycznego uda nam się zrealizować wszystkie plany i cele, jakie wraz z całym zespołem postawiliśmy przed sobą. Przede wszystkim chciałbym, żeby podlascy widzowie byli zadowoleni z prezentowanych przez nas spektakli, ale także aby zostały one docenione przez widzów w Polsce i poza granicami naszego kraju – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Instytucja rozpocznie sezon artystyczny nietypowo, bo od wyjazdu do Charkowa. W Teatrze im. Tarasa Szewczenki aktorzy zagrają dwa spektakle: „Balladynę” oraz „Romea i Julię”. Prezentacja przedstawień na Ukrainie będzie możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promesa 2018” oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 14 września odbędzie się premiera przedstawienia „Śmierć w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umiejący” inspirowanego m.in. nowelą Tomasza Manna w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka. W listopadzie Teatr włączy się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na 10 listopada zaplanowano pokaz premierowy spektaklu „Gałązka rozmarynu” w reżyserii Rafała Matusza.

Jesienią, po raz kolejny zostanie zorganizowany festiwal „Kierunek Wschód”. Od 22 do 30 września odbędzie się druga edycja wydarzenia, w trakcie którego swoje spektakle zaprezentują goście m.in. z Ukrainy, Białorusi oraz Rzeszowa i Bielska-Białej. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Wstęp na wszystkie przestawienia będzie bezpłatny. Wejściówki dostępne będą w Kasie Teatru od 1 września.

Oprócz prezentacji znanych i lubianych spektakli w siedzibie, Teatr zaprezentuje swoje przedstawienia także poza Białymstokiem. „Zemstę” obejrzą widzowie Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, w październiku przedstawienie „Popiełuszko” zostanie zaprezentowane w Stalowej Woli, a „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w Lubinie. W grudniu aktorzy zagrają „Balladynę” w trakcie 2. edycji Festiwalu Dni Polskiego Teatru na Litwie. 15 października, po raz pierwszy w historii teatru, odbędzie się transmisja telewizyjna przedstawienia. Widzowie programu pierwszego Telewizji Polskiej obejrzą spektakl „Popiełuszko” w Teatrze Telewizji.

Ponadto w ramach Sceny PracOFFnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć nowe przedstawienie Teatru PAPAHEMA: „Proces” – inspirowany powieścią Franza Kafki. Do końca roku Teatr Dramatyczny zrealizuje także projekty sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza festiwalem „Kierunek Wschód” instytucja otrzymała dotacje na zakup sprzętu akustycznego, stworzenie archiwum cyfrowego oraz na program edukacyjny dla nauczycieli pt. „Lektury szkolne – lubię to!”.

W nowym sezonie Teatr będzie kontynuował realizację działań edukacyjnych. We wrześniu ruszy rekrutacja na warsztaty teatralne, a od października, w każdą niedzielę o godz. 10.30, w Pijalni Czekolady E. Wedel będą odbywały się „Bajkowe Poranki” – spotkania aktorów Teatru Dramatycznego z najmłodszymi widzami i czytelnikami.

Bilety na wszystkie przedstawienia grane we wrześniu, październiku, listopadzie oraz grudniu dostępne są w sprzedaży internetowej, na stronie: www.bilety.dramatyczny.pl. Od wtorku , 21 sierpnia można je kupić także w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do soboty w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w niedzielę od 16.00 do 20.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pod naszym patronatem: Teatr Dramatyczny w Białymstoku podsumowuje sezon

W niedzielny wieczór (14 czerwca) Teatr Dramatyczny im. Aleksandra...

Pod naszym patronatem: Marek Gierszał reżyseruje w Dramatycznym „Pensjonat Pana Bielańskiego”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

W Białymstoku teatralny Black Friday

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku ponownie przyłącza...