Trwa II tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Bogata oferta ściśle związana z potrzebami rynku lokalnego, świetna baza dydaktyczna i bardzo wysokie stypendia to tylko niektóre z wielu zalet studiowania w suwalskiej Uczelni. Na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia.

Wydział Ochrony Zdrowia zaprasza na: ratownictwo medyczne; pielęgniarstwo; kosmetologię; bezpieczeństwo wewnętrzne (I i II stopień).

Wydział Politechniczny oferuje: zarządzanie i inżynierię produkcji; budownictwo; transport; produkcję i przetwórstwo surowców rolniczych (NOWOŚĆ).

Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny poleca natomiast: finanse i rachunkowość; ekonomię (I i II stopień); pedagogikę (I i II stopień – NOWOŚĆ); filologię.

W tak rozbudowanej ofercie, jak zapewnia dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. – Najważniejsze jest jednak to, że po każdym z nich studenci mogą liczyć na dobrą, ciekawą i satysfakcjonującą pracę – dodaje rektor.

Potrzeby rynku lokalnego są bowiem jednym z priorytetów PWSZ w Suwałkach. – Inne to: wysoka jakość kształcenia, nowoczesna baza dydaktyczna i przede wszystkim… student – mówi dr Edyta Kimera, prorektor ds. studenckich i dydaktyki i dodaje, że to właśnie studenci są na suwalskiej Uczelni najważniejsi. Liczne koła zainteresowań, świetnie wyposażona siłownia, strzelnica, przestronne patio z kawiarnią, drużyny sportowe, nowoczesny dom studenta, nawet 2000 zł miesięcznego stypendium. Tak wymieniać można jeszcze bardzo długo, a jak zapewniają sami studenci – PWSZ jest po prostu miejscem przyjaznym i dobrym do studiowania-.

Suwalska Uczelnia w zdecydowany sposób stawia na praktyczność. Zajęcia nastawione są w głównej mierze na ćwiczenia, wyjazdy studyjne i „naukę w terenie”. Laboratoria i pracownie należą do najlepiej wyposażonych w kraju, kadra jest znakomita. – Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami i uczelniami z całej Polski, utrzymuje stałe kontakty z samorządami lokalnymi, a z największymi firmami i przedsiębiorstwami w regionie wspólnie nawet tworzy i konsultuje programy nauczania. W ostatnim roku zdobyła nawet certyfikat: Uczelnia Liderów. Wszystko po to, by warunki do studiowania i zdobywania wiedzy stały na najwyższym poziomie – mówi rektor Uczelni.

II tura rekrutacji trwa do 20 września. Wystarczy założyć konto w systemie IRK, zalogować się, wypełnić oraz wydrukować formularz i czekać na wyniki. PWSZ czeka właśnie na Ciebie! Warto odwiedzić stronę internetową: pwsz.suwalki.pl. Można tam znaleźć nie tylko szczegóły rekrutacji i ofertę kształcenia, ale też zobaczyć czym studenci żyją na co dzień.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj