Adrian Zandberg, członek zarządu krajowego Partii Razem i Dorota Olko, rzeczniczka prasowa partii wraz z Marcinem Birgielem, liderem suwalskiego Razem mówili dziś w Suwałkach o równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym, dostępie kobiet do opieki zdrowotnej, a także o rozbudowie transportu publicznego. Petycję dotyczącą przystąpienia do Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym otrzyma wkrótce prezydent Suwałk.

Brefing prasowy przed Urzędem Miejskim w Suwałkach był okazją do poruszenia kilku kwestii, znajdujących się w kręgu zainteresowania członków Razem. Jednym z poruszonych tematów był problem niskiej dostępności do opieki ginekologicznej w województwie podlaskim. O tym mówiła Dorota Olko, rzeczniczka prasowa Razem, która powołując się na raportu NIK-u przekonywała, że sposobem rozwiązania tego problemu jest zobowiązanie samorządów do wprowadzenia rozwiązań w tym zakresie.

Mówi Dorota Olko:

Drugą kwestią, o której mówił z kolei Adrian Zandberg, był program transportowy. Sytuację w kraju i w naszym regionie krytykował lider Razem, którego zdaniem wolny rynek nie rozwiązał problemów komunikacyjnych, a tylko je pogłębił. Zandberg nawoływał do sięgnięcia do rozwiązań z innych krajów europejskich.

Mówi Adrian Zandberg:

Fot. Niebywałe Suwałki

Marcin Birgiel w trakcie konferencji odczytał petycję, która trafi na biurko prezydenta Suwałk. Jej treść poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj