W poniedziałek, 3 września w Suwałkach rozpoczęło swoją działalność dwujęzyczne przedszkole firmowe z oddziałem żłobkowym pod nazwą „Żółty Słonik”. To już druga taka placówka dla dzieci pracowników firmy „Forte” z małymi dziećmi. Pierwsze firmowe przedszkole uruchomiono w 2015 r. w Ostrowi Mazowieckiej.

– Łączenie pracy z życiem rodzinnym to duże wyzwanie, szczególnie dla pracowników mających małe dzieci. Przedszkole przyzakładowe jest komfortem, który rozwiązuje dylematy wielu rodziców, a koncepcja ta sprawdziła się bardzo dobrze już w Ostrowi Mazowieckiej. Jesteśmy dumni z naszych dwujęzycznych przedszkoli, które stanowią benefit pracowniczy na miarę wyzwań współczesnego rynku pracy. Mamy nadzieję, że także w Suwałkach „Żółty Słonik” stanie się miejscem lubianym i docenianym zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców – powiedział Maciej Formanowicz, prezes Forte S.A.

Przedszkola „Żółty Słonik” z oddziałami żłobkowymi odznaczają się najwyższymi standardami. W Suwałkach, podobnie jak w Ostrowi Mazowieckiej, Fabryki Mebli „Forte” zaprosiły do współpracy KIDS&Co. – profesjonalnego edu-operatora, świadczącego unikatowe na rynku usługi w zakresie prowadzenia dwujęzycznych przedszkoli i żłobków. Zajęcia prowadzone są w systemie polsko-angielskim, na podstawie autorskiego programu edukacyjnego. Program ten wykorzystuje metodę immersji językowej i zakłada „zanurzanie” dzieci w języku angielskim przez większość czasu, jaki spędzają w przedszkolu. Nauczyciel anglojęzyczny towarzyszy dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, posiłków, wycieczek, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń mających miejsce w przedszkolu, dzięki czemu poznają one otaczający je świat w dwóch językach.

Suwalskie przedszkole i żłobek powstały w nowoczesnym budynku o powierzchni 1 000 m kw., w którym mieszczą się trzy sale żłobkowe i cztery przedszkolne. Na terenie przedszkola znajdują się dwa place zabaw, na których dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz