Reklama

Gołdapianie czynnie świętowali ćwierćwiecze akcji Clean up The World

Data:

- Reklama -

 

To było gorące zakończenie lata! W dniach 20-21 września urokliwe miasteczko Gołdap stało się ekologiczną stolicą Polski! Odbyła się tu największa w Polsce akcja sprzątania wodnego świata w ramach obchodów 25-lecia akcji Clean up The World w naszym kraju. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym przedsięwzięciu był finał tegorocznego cyklu Recykling Rejsów.

Nad jeziorem Gołdap połączyli swoje siły kajakarze, nurkowie, wodniacy, młodzież i nauczyciele z lokalnych szkół, samorządowcy, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi, OSiR w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, SIGNI, WOPR Gołdap, Gołdap Travel Andrzej Juchniewicz, Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne ARCHEO, organizacje pozarządowe, wolontariusze, stowarzyszenia, fundacje, media…  Wszyscy razem sprzątali jezioro Gołdap i jego okolice.

Patronat nad akcją pełnili włodarze miasta: burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, starosta Gołdapi Andrzej Ciołek, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gołdap, Fundacja PlasticsEurope Polska oraz portal ngo.pl. Koordynatorką wszystkich działań była Alina Oleszczuk, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.  Warto dodać, że to nie pierwsza tak świetnie zorganizowana przez nią akcja angażująca tak wielu mieszkańców oraz organizacje.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Barok na Mazurach w tym roku z Vivaldim

III edycja Międzynarodowego Festiwalu „Barok na Mazurach” rozpocznie się 17...

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach przeszło w ręce Kostromy

Przez najbliższe dwa lata - do końca 2019 roku...

7 sposobów na aktywne ferie. Zobacz program zajęć zimowych w Suwałkach, Augustowie i Gołdapi

Już niedługo dzieci z województwa podlaskiego rozpoczną 2 tygodnie...

Kolarze wrócili z Gołdapi z pięcioma medalami

W niedzielę, 9 lipca wśród niespełna 500 zawodników z...
%d bloggers like this: