Reklama

Gołdapianie czynnie świętowali ćwierćwiecze akcji Clean up The World

Data:

- Reklama -

 

To było gorące zakończenie lata! W dniach 20-21 września urokliwe miasteczko Gołdap stało się ekologiczną stolicą Polski! Odbyła się tu największa w Polsce akcja sprzątania wodnego świata w ramach obchodów 25-lecia akcji Clean up The World w naszym kraju. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym przedsięwzięciu był finał tegorocznego cyklu Recykling Rejsów.

Nad jeziorem Gołdap połączyli swoje siły kajakarze, nurkowie, wodniacy, młodzież i nauczyciele z lokalnych szkół, samorządowcy, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi, OSiR w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, SIGNI, WOPR Gołdap, Gołdap Travel Andrzej Juchniewicz, Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne ARCHEO, organizacje pozarządowe, wolontariusze, stowarzyszenia, fundacje, media…  Wszyscy razem sprzątali jezioro Gołdap i jego okolice.

Patronat nad akcją pełnili włodarze miasta: burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, starosta Gołdapi Andrzej Ciołek, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gołdap, Fundacja PlasticsEurope Polska oraz portal ngo.pl. Koordynatorką wszystkich działań była Alina Oleszczuk, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.  Warto dodać, że to nie pierwsza tak świetnie zorganizowana przez nią akcja angażująca tak wielu mieszkańców oraz organizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

#TeamKwapisiewicz górą w charytatywnym meczu w Gołdapi

Szczytny cel i wspaniałe, sportowe emocje. Siatkarze Ślepska Malow...

Zawodnicy rywalizujący na co dzień w PlusLidze zawitają do Gołdapi

Krótka przerwa w ligowych zmaganiach Ślepska Malow Suwałki jest...

Barok na Mazurach w tym roku z Vivaldim

III edycja Międzynarodowego Festiwalu „Barok na Mazurach” rozpocznie się 17...

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach przeszło w ręce Kostromy

Przez najbliższe dwa lata - do końca 2019 roku...