Reklama

Grzegorz Gorlo kandydatem na prezydenta Suwałk Suwalskiego Porozumienia Prawicy

Data:

- Reklama -

KWW Suwalskie Porozumienie Prawicy w dniu 27 września przedstawiło swojego kandydata na urząd prezydenta Suwałk. Jest nim Grzegorz Gorlo, 48 – letni działacz samorządowy, radny przez 4 kadencje, przedsiębiorca, lekarz weterynarii, mąż, ojciec dwójki dzieci 18-letniego Michała i 7 – letniej Tosi. Miłośnik zwierząt, posiadacz 4 kotów.

Program Grzegorza Gorlo opiera się na 3 blokach: społecznym, obywatelskim i gospodarczym. Blok społeczny to przede wszystkim aktywna współpraca z seniorami, pomoc w realizacji ich potrzeb. Gorlo sądzi, że wybudowanie przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury domów dla seniorów jest dobrym pomysłem. Podobnie jak wykorzystanie potencjału seniorów, ich doświadczenia życiowego, świadectwa życia, m.in. poprzez budowanie pomostu międzypokoleniowego.

Blok obywatelski to przede wszystkim osiedlowe rady samorządowe, mające na celu nie tylko przybliżenie mieszkańców do Rady Miasta, ale także ich lepsze rozumienie i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Założenia dotyczące bloku gospodarczego opierają się na potrzebie pomocy przedsiębiorcom w budowaniu ich konkurencyjności na rynku, m.in. poprzez obniżenie o 30 proc. kosztów energii i utworzenie klastra energetycznego. O klastrach Grzegorz Gorlo mówił już podczas poprzednich wyborów samorządowych. Innym pomysłem jest pomoc przedsiębiorcom w znajdowaniu i zapewnieniu rąk do pracy dzięki m.in. repatriacji Polaków z Obwodu Kaliningradzkiego, Białorusi, Ukrainy. Grzegorz Gorlo będzie dążył też do optymalizacji podatkowej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...

Łączy nas Polska – obchody Narodowego Dnia Niepodległości (foto, audio)

Suwalskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia...
%d bloggers like this: