Grzegorz Gorlo kandydatem na prezydenta Suwałk Suwalskiego Porozumienia Prawicy

0
89
Na zdj. Grzegorz Gorlo, który w poprzednich wyborach ubiegał się o fotel prezydenta Suwałk z poparciem PiS-u.

KWW Suwalskie Porozumienie Prawicy w dniu 27 września przedstawiło swojego kandydata na urząd prezydenta Suwałk. Jest nim Grzegorz Gorlo, 48 – letni działacz samorządowy, radny przez 4 kadencje, przedsiębiorca, lekarz weterynarii, mąż, ojciec dwójki dzieci 18-letniego Michała i 7 – letniej Tosi. Miłośnik zwierząt, posiadacz 4 kotów.

Program Grzegorza Gorlo opiera się na 3 blokach: społecznym, obywatelskim i gospodarczym. Blok społeczny to przede wszystkim aktywna współpraca z seniorami, pomoc w realizacji ich potrzeb. Gorlo sądzi, że wybudowanie przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury domów dla seniorów jest dobrym pomysłem. Podobnie jak wykorzystanie potencjału seniorów, ich doświadczenia życiowego, świadectwa życia, m.in. poprzez budowanie pomostu międzypokoleniowego.

Blok obywatelski to przede wszystkim osiedlowe rady samorządowe, mające na celu nie tylko przybliżenie mieszkańców do Rady Miasta, ale także ich lepsze rozumienie i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Założenia dotyczące bloku gospodarczego opierają się na potrzebie pomocy przedsiębiorcom w budowaniu ich konkurencyjności na rynku, m.in. poprzez obniżenie o 30 proc. kosztów energii i utworzenie klastra energetycznego. O klastrach Grzegorz Gorlo mówił już podczas poprzednich wyborów samorządowych. Innym pomysłem jest pomoc przedsiębiorcom w znajdowaniu i zapewnieniu rąk do pracy dzięki m.in. repatriacji Polaków z Obwodu Kaliningradzkiego, Białorusi, Ukrainy. Grzegorz Gorlo będzie dążył też do optymalizacji podatkowej.

Dodaj komentarz