Reklama

Kandydat na prezydenta Suwałk krytykuje politykę inwestycyjną, chce obniżyć podatki (wideo)

Data:

- Reklama -

Grzegorz Mackiewicz, desygnowany przez Prawo i Sprawiedliwość na kandydata na urząd prezydenta Suwałk, we wtorek 18 września zorganizował kolejną konferencję prasową, podczas której przedstawił założenia programowe związane z ożywianiem przedsiębiorczości w mieście.

Kandydat PiS skrytykował też jego zdaniem złą politykę przetargową, poprzez którą większość inwestycji w Suwałkach realizują firmy zewnętrzne. Innym problemem jest niedoszacowanie kosztów, np. lotniska i hali sportowo-widowiskowej.

Grzegorz Mackiewicz zamierza budować i poszerzać potencjał przedsiębiorczości poprzez partnerską współpracę miasta i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, chce też tworzyć grupy zakupowe – energii, gazu i innych mediów. Zamierza przeorganizować Park Technologiczny. Zapowiada też obniżkę podatku od nieruchomości o 2 proc. co roku.

Głos w sprawie działalności Parku Naukowo-Technologicznego zabrał w czasie konferencji również radny Jacek Juszkiewicz. Podkreślił, że PNTPW miał być instytucją wspierającą inwestycje w mieście. – Firmy w PNTPW tak naprawdę nie spełniają swojego zadania – ocenił Juszkiewicz, dodając, że Park jest obecnie budynkiem z lokalami usługowymi. – Park nie realizuje założeń, Park generuje bardzo duże straty – za ostatni rok 3,6 mln zł. Za te pieniądze można byłoby zrealizować wiele inwestycji – skomentował radny. Jacek Juszkiewicz skrytykował też działania „ekipy Renkiewicza” w zakresie pomocy przedsiębiorcom w pozyskiwaniu gruntów.

Źródło wideo: oficjalny fanpage kandydata na prezydenta Suwałk, Grzegorza Mackiewicza

1 KOMENTARZ

  1. Większość Suwalczan to stosukowo biedni ludzie, których nie stać na „nieruchomości”. Obniżenie podatku od nieruchomoci wzbogaci tych i tak już bogatych na koszt tych biedniejszych. Wzbogaci inwestorów, korporacje i bogate jednostki. Bogaci będą jeszce bogatsi, a biedni staną się biedniejsi. Napięcia społeczne wzrosną.

    A teraz na temat polityki inwestycyjnej i gospodarczej Mackiewicza, częściowo widocznej na tym zdjęciu: https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2018/09/mackiewiczprzeds02.jpg

    Oto przykład „przesuwania” pieniędzy w budżecie miasta w stylu Mackiewicza. Wszystko to co Mackiewicz tu proponuje ma służyć zwiększeniu zysków inwestorów i przedsiębiorców. Zaraz będzie apelował o zmniejszenie ilości regulacji państwowych w sprywatyzowanej gospodarce, co prowadzi do monopolizacji i niekontrolowanego wzrostu cen.

    Czy Suwałki mają wkroczyć na drogę pazernego i drapieżnego kapitalizmu, gdzie ludzie i społeczne pieniądze służą korporacjom na koszt podatników, zamiast być odwrotnie? A gdzie coś dla zwykłych ludzi? Gdzie coś dla wyborców?

    Taki trend jest od lat 1990-tych na Zachodzie i dlatego coraz więcej ludzi bierze tu udział w gwałtownych protestach przeciwko pauperyzacji (zubożaniu) społeczeństwa poprzez tzw. „offshoring”, „outsourcing” i „austerity measures”. PiS prowadzi Polskę w tą samą stronę. Mackiewicz reprezentuje tu interesy inwestorów i korporacji.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Stacja Pogodne Suwałki – impreza plenerowa

Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której dla większości...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...
%d bloggers like this: