Grzegorz Mackiewicz, desygnowany przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat na urząd Prezydenta Suwałk, we wtorek, 11 września spotkał się z dziennikarzami, aby ocenić stan mieszkalnictwa w mieście. Mackiewicz uważa m.in., że urzędujący prezydent przedkłada interes deweloperów nad potrzeby mieszkańców.

Kandydat PiS skupił się w swoim wystąpieniu na złym stanie technicznym budynków komunalnych, a także zwrócił uwagę na fakt, że w centrum Suwałk nadal można natknąć się na dzielnice slumsów. Grzegorz Mackiewicz podkreślił, że władze Suwałk – „ekipa Renkiewicza” – zamiast inwestować w remonty zasobów komunalnych, zajmują się drogimi rewitalizacjami, jak w przypadku budynku SOK-u – dawnego ROKiS-u. Skomentował też różnice w cenie metra kwadratowego mieszkań budowanych przez ZBM a deweloperów – na niekorzyść miasta (niższy standard przy wyższych cenach).

Grzegorz Mackiewicz podczas konferencji nie tylko krytykował, ale też przedstawił swoje pomysły na rozwiązanie problemów – mówił m.in. o partnerskiej współpracy miasta z deweloperami w zakresie wprowadzenia zasad określających na osiedlach deweloperskich i spółdzielczych rezerwę terenu na potrzeby przestrzeni wspólnych z obowiązkowym pierwszeństwem dla żłobków, przedszkoli i szkół.

Kandydat PiS podkreślił, że priorytetem w wydatkach budżetowych powinny być remonty mieszkań i lokali komunalnych, a także stworzenie wieloletniego planu budownictwa komunalnego. Mackiewicz nie zgadza się z pomysłem zagospodarowania przestrzennego łączącego zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną (nowe osiedla i wysokie bloki obok domków jednorodzinnych). Planuje też wprowadzenie pierwszeństwa w wydatkach budżetowych na usuwanie barier architektonicznych utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym ruchowo i ich rodzinom oraz matkom z dziećmi.

Grzegorz Mackiewicz, mówiąc o finansowaniu zmian, założył udział w rządowym programie Mieszkanie Plus. Jego zdaniem, dzięki przystąpieniu do tego działania, mieszkania budowane przez miasto mogą być tańsze, a co za tym idzie – mogą stanowić atrakcyjną propozycją dla młodych ludzi, którzy myślą o powrocie do Suwałk.

Fot. Niebywałe Suwałki

Wideo – źródło: oficjalny fanpage Grzegorza Mackiewicza

https://www.facebook.com/grzegorzmackiewicz2018/videos/473897399794650/?fb_dtsg_ag=AdyO3SR15vlj59TKpF8wwaGQrs7NNZdc6d9iED0ENeAvnw%3AAdzFeXPDHlmpjK7BQYJu_lBqOGgC76jCgrmGjQk8siTWUQ

1 KOMENTARZ

  1. Wygląda jak zakuty łeb. „Solidny remont”… pis już taki robi, zostaw chociaż suwałki w spokoju bucu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj