Posłanka o upolitycznieniu wojska i policji

1
422
Na zdj. Bożena Kamińska. Fot. arch. Niebywałych Suwałk.

W sprawie podwójnych obchodów świąt i rocznic w Suwałkach zainterpelowała do szefów resortów posłanka PO, Bożena Kamińska, która jednocześnie pyta o rozwiązanie problemu upolitycznienia służb mundurowych.

W swoich interpelacjach posłanka zwraca uwagę, że wiceminister Jarosław Zieliński podzielił „suwalskie podwórko”. – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji od dłuższego czasu podczas uroczystości o charakterze państwowym/narodowym oraz samorządowym/lokalnym wykorzystuje służby mundurowe, w tym przede wszystkim Policję oraz Wojsko do własnych, czysto propagandowych celów. Dzieje się to wszystko pomimo dość powszechnie wyrażanego sprzeciwu w tym przypadku samych policjantów, ale także przy dezaprobacie społeczeństwa dla takiego zachowania Pana Wiceministra. Prawo i Sprawiedliwość, na każdym kroku podkreśla, że chce dążyć do pełnego zjednoczenia Polaków, tymczasem przedstawiciele obecnego rządu, jak to ma miejsce między innymi w tym konkretnym przypadku, Społeczeństwo dzielą w dodatku z wykorzystaniem formacji, do których zaufanie Polaków było na bardzo wysokim poziomie, a dziś już niestety spada – zaznacza Bożena Kamińska.

Poniżej treść obu interpelacji:


1 KOMENTARZ

  1. Dziękujemy, Pani Bożeno. Sprawa nie ogranicza się wyłącznie do obchodów i rozmaitych ceremonii. Zieliński i PiS wykorzystują Policję do intymidacji i prześladowania opozycji politycznej za to, do czego ludzie w prawdziwie demokratycznym państwie mają pełne prawo. Przykładem – tzw. proces suwalski i wiele podobnych procesów na terenie całego kraju. Niestety, część kadry oficerskiej taki stan rzeczy popiera, choć to do zadań policji nie należy. Ujawniają się tu tendencje autokratyczne i totalitarne, które już raz naród polski odrzucił. Nie chcemy powrotu do komunizmu. Musimy tą drogę zamknąć.

Leave a Reply