Reklama

Urszula Duda, dyrektor „Bajki” o nowym budynku i nowych planach

Data:

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Gimnazjaliści z „Prologu” swój ostatni rok nauki rozpoczęli w nowej placówce. Przy ul. Paca 4 swą działalność rozpoczęła także organizacja „Dzielnia Wiedzy”. A to nie koniec zamierzeń pracowników szkoły. 

Od kilkuosobowej klasy do zespołu szkół, kompleksu placówek edukacyjnych – taka droga rozwoju to radość, ale i odpowiedzialność. Tej jednak pracownicy „Bajki”, „Prologu”, „Dzielni Wiedzy” się nie boją. Może dlatego, że to ludzie bez reszty oddani pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami. Gdy widzą, że potrzeby są coraz większe – a tak właśnie jest, bo dziś co pięćdziesiąte dziecko rodzi się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to mobilizuje ich to do pracy, wzmożenia wysiłków. Ważnym elementem pracy jest zasada doszkalania się, dokształcania, bogacenia doświadczeń. Zdobyta wiedza, umiejętności pozwalają na poszerzenie działań.

Dlatego też od września nowa placówka zlokalizowana przy ul. Paca 4 służy potrzebom nieco starszych dzieci – we wciąż jeszcze urządzanym i nie do końca na razie wyremontowanym obiekcie już trwają lekcje ostatniego rocznika gimnazjalistów, właśnie rozpoczyna się kurs – Trening Umiejętności Społecznych. Niebawem kolejne pomieszczenia zostaną zaadaptowane na potrzeby „Dzielni Wiedzy” i mającej zacząć działać od przyszłego roku szkoły przysposabiającej do zawodu, a w przyszłości – także szkoły branżowej.

„Dzielnie Wiedzy”, organizacja non-profit, jest nastawiona na szeroko zakrojoną i rozmaitą działalność. O planach opowiada Urszula Duda, dyrektor szkoły:

 

Przestronne, pięknie wyremontowane pomieszczenia zapełniają się funkcjonalnymi meblami i nowoczesnymi urządzeniami. Wszystko przemyślane, wykonane starannie, bo ma służyć na lata. W tej lokalizacji – jak planuje dyrektor placówki, Urszula Duda – będzie miejsce spotkań uczniów z mieszkańcami. Obok szkoły jest duży teren, który zostanie zaadaptowany na ogród cieszący i osoby przychodzące do ośrodka, i lokalną społeczność.

Z tymi planami wiąże się prośba do suwalczan – o poparcie tej inicjatywy. Jest już gotowy plan, jest zapał do realizacji – dobrze byłoby uzyskać fundusze, a taką możliwość daje zgłoszenie projektu do akcji „Herosi przedsiębiorczości”. Znalezienie się w gronie zwycięskich projektów (decyduje o tym liczba głosów) daje możliwości otrzymania dofinansowania. Warto zajrzeć na stronę akcji i poprzeć lokalną inicjatywę – głosować można codziennie: https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/spotykajmy-sie-sfera-aktywnego-wypoczynku-i-integracji/

Urszula Duda, dyrektor szkoły:

 

Pracownicy i uczniowie szkoły liczą na poparcie. Zainteresowanych zapraszają do udziału w zajęciach „Dzielni Wiedzy”, niebawem ma też rozpocząć działalność świetlica. Warto obserwować, co dzieje się w placówce przy ul. Paca 4.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa kawiarenka pękała w szwach (audio, foto)

Kiedy wiele miesięcy temu - przy okazji realizacji jednego...

Kolejny rekord zbiórki pobity. Boisko przy szkole coraz bliżej

Ponad 56 tys. złotych to kwota, która została zebrana...

CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiła w piątek, 1...

Cały czas trwa remont szkoły branżowej dla młodzieży. Liczy się każdy grosz (audio, wpłać online)

Właśnie trwa remont kolejnych sal lekcyjnych i terapeutycznych w...
%d bloggers like this: