Paul Wesley, czyli Stefan Salvatore z „Pamiętników Wampirów” to jedna z wielu gwiazd seriali zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji Warsaw Comic Con. Na głównej scenie imprezy zaprezentowali się również i opowiadali o swojej przychodzie z filmem: John Rhys-Davies, czyli krasnolud Gimli z Władcy Pierścieni, Crystal Reed z „Teen Wolf”, Christopher Larkin z „The 100”, Clive Standen z „Wikingów”, Eugene Simon z „Gry o Tron”, Adam Brown z „Hobbita” oraz Jimmy Vee (R2-D2 w „Gwiezdnych Wojnach”) i Ian Whyte („Predator”).

Wydarzeniu towarzyszyła też jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce”  z oryginałami prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. Thorgal), Tadeusz Baranowski (m.in. Podróż Smokiem Diplodokiem), Jacek Skrzydlewski (Kajko i Kokosz), Papcio Chmiel (Tytus, Romek i A’Tomek) czy Zbigniew Kasprzak (Yans).

W halach Ptak Expo można było zobaczyć również oryginalne kostiumy z „Piratów z Karaibów” i „Bękartów Wojny”, oraz rekwizyty z „Hellboya”, „Star Wars” – fragment Gwiazdy Śmierci oraz broń z „Obcego” i „Helikoptera w ogniu”. Kostiumy i rekwizyty z certyfikatem przyjechały z Movie Gate we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć je na co dzień w podziemiach placu Solnego. To jedyne takie miejsce w Europie.

Uczestnicy Warsaw Comic Con nie mogli się nudzić – czekały na nich także atrakcje ze stali – Spider-man, Batman, Iron Man, Predator, a także strefa LEGO z Darthem Vaderem, szturmowcem i Sokołem Millennium.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

 

Dodaj komentarz