Reklama

„Grzesznik” z Suwałk z prestiżową nagrodą

Data:

- Reklama -

W sobotę, 20 października podczas Krakowskiego Festiwalu Grozy KFASON zostały nagrodzone książki konkurujące w IV edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Laureatem nagrody głównej został pochodzący z Suwałk Artur Urbanowicz za powieść „Grzesznik” (wyd. Gmork).

Książka opowiadająca o gangsterze opętanym przez złe moce osadzona jest w Suwałkach i okolicach. Powieść została wydana pod oficjalnym patronatem Miasta Suwałk oraz dzięki stypendium Prezydenta Miasta Suwałk dla osób zajmujących się działalnością artystyczną.

Pięć najlepszych pozycji w danym roku wybrali najpierw internauci oraz członkowie kapituły, w której zasiedli eksperci w dziedzinie literatury grozy. W drugim etapie decydujący głos należał do jury, w skład którego weszli literaturoznawcy ze stopniami doktora i doktora habilitowanego nauk. Na pięciu członków jury aż czterech opowiedziało się za „Grzesznikiem”. Warto dodać, że powieść suwalczanina okazała się lepsza m.in. od „Czarnej Madonny” najpopularniejszego polskiego pisarza – Remigiusza Mroza.

W zeszłorocznej edycji Nagrody Artur Urbanowicz zdobył wyróżnienie czytelników za powieść „Gałęziste”, której akcję również osadził na Suwalszczyźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Superbohater po polsku – „Deman” Artura Urbanowicza (recenzja)

"Deman" Artura Urbanowicza to najnowsza powieść tego autora. Nie...

„Deman” w księgarniach. Artur Urbanowicz powraca z nową książką

Jeden z najpopularniejszych suwalskich autorów, którego książka "Inkub" stała...