W sobotę, 20 października w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata oraz Juniorów Młodszych. Wystartowało 241 zawodników z 81 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił czterech zawodników. Dwóch juniorów – Tomasza Kluczyńskiego w kategorii do 60 kg i Adriana Bugieda w kategorii do 50 kg. W seniorach w konkurencji kata wystartowało dwóch obecnie najlepszych naszych zawodników – Michał Karpowicz i Damian Biłbak.

Autor: Marek Krejpcio

Nasi juniorzy młodsi, Adrian i Tomek wystartowali po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski. Wygrali swoje pierwsze pojedynki, zaś w drugich walkach ulegli bardziej doświadczonym zawodnikom. Kategorie Tomka była liczniej obsadzona, po przegranej drugiej walce został sklasyfikowany na miejscach 8-16. Adrian dzięki wygranemu pojedynkowi zajął 7 miejsce w swojej kategorii.

Naszym starszym zawodnikom poszło lepiej. Obaj są jeszcze młodzieżowcami, ale w kata seniorów wystartowali drugi rok z rzędu. Obaj doszli do finału, gdzie kwalifikuje się do 8 najlepszych zawodników. Damian zajął 6 miejsce, a Michał poprawił wynik z poprzedniego roku i został Wicemistrzem Polski Seniorów Kata. Ten srebrny medal w kata seniorów jest najlepszym wynikiem jaki udało się zdobyć naszym zawodnikom do tej pory. Mieliśmy już Mistrzów i Wicemistrzów seniorów w kumite, ale w kata Michał zdobył srebro po raz pierwszy w historii.

Dobra dyspozycja naszych młodzieżowców bardzo cieszy i dobrze nastraja przed Mistrzostwami Polski Młodzieżowców, które odbędą się za trzy tygodnie w Ełku oraz przed Mistrzostwami Europy Młodzieżowców, które odbędą się w Budapeszcie 23-24 listopada.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj