Reklama

Minister Błaszczak podjął decyzję o odtworzeniu pułku w Suwałkach (wideo)

Data:

- Reklama -

–  Podjąłem decyzję o odbudowaniu pułku w Suwałkach, który został zlikwidowany przeszło 8 lat temu. Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami w 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej.

W czwartek szef MON spotkał się z żołnierzami oraz uczniami klas mundurowych w Suwałkach, gdzie dziś rozpoczęła się kampania Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej.  Jak podkreślał minister, inaugurując kampanię w regionie, wszystkim zależy na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze. – Wojska NATO stanowią dla nas wsparcie, ale to my sami musimy budować nasze zdolności obronne i musimy robić wszystko, by nasza Ojczyzna była bezpieczna – podkreślał minister.

Minister Błaszczak poinformował, że w najbliższych miesiącach zostanie zwiększona liczebnie jednostka operująca obecnie w Suwałkach.  –  W ten sposób budujemy zdolności obronne w naszej Ojczyźnie. Powołując m. in. nowe jednostki wojskowe zwiększamy bezpieczeństwo naszego kraju  – zaznaczył minister.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Zespoły rekrutacyjne odwiedzają m. in. centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Żołnierze opowiedzą zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki.

W trakcie wizyty w Suwałkach szef MON wziął udział w Apelu  Pamięci, który odbył się przed pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku. W uroczystości uczestniczyli żołnierze, weterani, harcerze, uczniowie klas mundurowych oraz mieszkańcy miasta.

– Spotkaliśmy się dziś w miejscu szczególnym, miejscu upamiętniającym bohaterów września 1939 roku. Spotykamy się, żeby oddać im hołd, żeby udowodnić, że pamiętamy o ich ofierze. Oni oddali życie za wolną Polskę – mówił minister Błaszczak.
Szef MON przypomniał, że Polska Niepodległa to zasługa polskich patriotów, ludzi dla których wolność ukochanej Ojczyzny była najważniejsza.

– Żyjemy w czasach, w których powinniśmy dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. W zawiązku z tym, Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, musi być liczniejsze i musi być mocniej osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Spełnienie tych celów zapewni bezpieczeństwo naszej Ojczyzny  – mówił minister.

Na zakończenie uroczystości odczytany został Apel Pamięci. Szef MON złożył także kwiaty przed Pomnikiem Bohaterom Września 1939 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

MON potwierdza – na granicy z Białorusią doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej

Po przedstawieniu  przez dowódców i szefów służb  wniosków z...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Minister Mariusz Błaszczak na ćwiczeniach w Płocicznie-Tartak

W piątek, 25 listopada w Płocicznie – Tartak, szef...