Suwalski chór Viva Musica „odświeża” kompozycje Stanisława Moniuszki. Publiczność już miała okazję usłyszeć mszę „Missa funebre”. Tym razem, a będzie to w niedzielę, 21 października, w konkatedrze pw. św. Aleksandra zabrzmi utwór „Kiedy ranne wstają zorze”.

„Kiedy rano wstają zorze” to utwór skomponowany na organy i chór parafialny, który w aranżacji Grzegorza Bogdana, dyrygenta chóru „Viva Musica” zabrzmi na orkiestrę kameralną i chór. Koncert będzie jednocześnie spektaklem muzyczno-świetlnym z okazji 40. rocznicy wstąpienia na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Chórzystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach – „La Notte”.

– Stanisław Moniuszko był twórcą bardzo wszechstronnym, niestety nadal jest niedoceniany – podkreśla Krzysztof Snarski, chórzysta „Viva Musica” i przewodniczący Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Viva Musica”, przy którym działa chór. Snarski dodaje, że Moniuszko, pisząc głównie na organy i chór parafialny, potrafił w swojej muzyce zawrzeć niezwykłe emocje, czego przykładem jest właśnie „Missa funebre” i kompozycja doskonale znana, którą warto usłyszeć w wersji na chór i orkiestrę – „Kiedy ranne wstają zorze”.

O projekcie Moniuszkowskim i koncercie mówi Krzysztof Snarski:

Koncert Chóru Viva Musica w Suwałkach w 40. rocznicę wstąpienia na Stolicę Piotrową Jana Pawła II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj