Wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński i jednocześnie członek Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza towarzyszyli w środę, 10 października premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas wizyty w Suwałkach. W trakcie spotkania premier mówił m.in. o rządowym programie priorytetowym „Czyste Powietrze”.

Na program „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne, przeznaczona jest kwota 102 mld złotych. Dotacje mają być przyznawane przez kolejne 10 lat na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tys. zł. Dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki.

Mateusz Morawiecki o planach i działaniach rządu oraz programie „Czyste Powietrze”:

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska o głównej idei i szczegółach programu „Czyste Powietrze”:

Więcej informacji na temat programu CZYSTE POWIETRZE.

Suwałki były jednym z miast, do których w środę dotarł premier Mateusz Morawiecki. Premier odwiedził też Sejny, gdzie spotkał się  z uczestnikami biegu „Wokół Niepodległej”, z Kołami Gospodyń Wiejskich. Około godz. 21.00 prezes Rady Ministrów będzie jeszcze rozmawiać z pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego w Twierdzy Osowiec z okazji 25-lecia Parku.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj