Ponad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało w środę, 10 października stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018.

Gala Ucznia Zdolnego odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych i innych instytucji, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Suma stypendiów w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych Zdolny Suwalczanin – za szczególne osiągnięcia sportowe wyniosła 49 tys. zł, nagród natomiast 23 tys. zł.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz z własnej inicjatywy przyznał nagrody uczniom suwalskich szkół podstawowych: Mateuszowi Żukowskiemu – uczniowi Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach oraz Julii Janowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach.

Mateusz Żukowski jest członkiem Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych z Białegostoku. Jest zawodnikiem sekcji sportowej i trenuje lekkoatletykę oraz koszykówkę na wózkach w Białymstoku. W Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Kozienicach zdobył dwa złote medale w rzucie kulą i rzucie oszczepem w pozycji siedzącej.

Julia Janowska jest zawodniczką Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik w Suwałkach, trenuje sumo i jest dobrze rokującą młodą zawodniczką. W minionych miesiącach, startując w zawodach na szczeblu krajowym, osiągnęła wysokie wyniki sportowe zajmując miejsca na podium. Zdobycie Pucharu Polski i medalu na mistrzostwach Polski zapewniły Julii awans i zawodniczka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Młodziczek w Sumo, które odbędą się w Estonii w dniach 26-27 października br.

Listy gratulacyjne otrzymali też nauczyciele wychowania fizycznego, opiekunowie i trenerzy.

Gala była też okazją do wręczenia pucharów za udział w XXIV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. W XXIV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w dziesięciu zawodach lekkoatletycznych. Sześć najlepszych szkół i nauczycieli otrzymało pamiątkowe puchary i dyplomy: Szkoła Podstawowa nr 4 im. K.A. Hamerszmita w Suwałkach – I miejsce; Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach – II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach – III miejsce, Szkoła Podstawowa nr 7 w Suwałkach – IV miejsce, Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach – V miejsce, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego w Suwałkach – VI miejsce. Nagrodzeni zostali też nauczyciele: w Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach – Marta Aneszko; w Szkole Podstawowej nr 4 im. Ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach Dorota Ćwikowska i Dorota Śliwińska, w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach – Wanda Bujnowska, Magdalena Rogucka i Jerzy Zalewski.

W ramach Gali odbyło się również podsumowanie XVIII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięło w niej udział 29 szkół z Suwałk. Szkoły uzyskały w sumie 7.719 punktów, za które – stosownie do Regulaminu Miejskiej Rywalizacji Sportowej – przysługuje im łączna kwota 153.080,00 zł z wykorzystaniem na zakup sprzętu sportowego i wyjazdy na zawody sportowe.

Zwycięzcy XVIII edycji MRS w roku szkolnym 2017/2018 Igrzyska Dzieci w podstawowej klasyfikacji to: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach – I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach – II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach – III miejsce; w generalnej klasyfikacji: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach – I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach – II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach – III miejsce.

Za udział w Miejskiej Rywalizacji Sportowej suwalskie szkoły otrzymały znaczące środki finansowe. Łączna wartość czeków na zakup sprzętu sportowego i dofinansowanie wyjazdów sportowych wyniosła 147.880,00 zł.

Najwyższe nagrody pieniężne otrzymały placówki: Szkoła Podstawowa nr 11 – 38.880,00 zł, Szkoła Podstawowa nr 10 – 25 780,00 zł, Zespół Szkół nr 2 – 18.060,00 zł. Dyrektorzy 10 szkół otrzymali też środki finansowe z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z tego źródła jest m.in. finansowany program Aktywny Suwalczanin. Czeki z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego opiewały na sumę ok. 25.000,00 zł.

Lista wyróżnionych uczniów dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj