Dzięki środkom z programu „Czyste Powietrze” również suwalczanie będą mogli wymienić stare piece i kotły na paliwo stałe, okna i drzwi, będą mogli też ocieplić dom. W środę w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach odbędzie się spotkanie informacyjne z wiceministrem środowiska, Sławomirem Mazurkiem.

W spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach, ul. Noniewicza 83 weźmie udział także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński, który jest członkiem Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Jego budżet wynosi ponad 102 mld złotych. Dzięki wymianie kotłów, pieców, stolarki okiennej i drzwiowej, mieszkańcy pomogą chronić środowisko, ale też oszczędzą na rachunkach.

Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Maksymalna kwota dotacji

Korzystając z programu można uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Więcej informacji o programie: wfosigw.bialystok.pl/ czyste_powietrze.htm

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj