Posłanka dopytuje o patrol policji, który od blisko 3 lat pilnuje posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego (wideo)

1
1044
Na zdj. Bożena Kamińska. Fot. arch. Niebywałych Suwałk.

Suwalscy policjanci mieli wysłać do poseł Bożeny Kamińskiej anonimową prośbę o interwencję. W liście piszą o tym, że przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa podczas uroczystości z udziałem wiceministra Jarosława Zielińskiego. Nie wspominając już o tym, że jeden z patroli policji pilnuje jego podsuwalskiej posesji.

Poseł Bożena Kamińska – Wystąpienie z dnia 09 listopada 2018 roku.

39. punkt porządku dziennego:
Informacja bieżąca.

Poseł Bożena Kamińska:
Bardzo dziękuję.

    Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Pan minister Joachim Brudziński mówił przede wszystkim o pieniądzach i o podwyżkach, ale ja chcę tutaj dosyć mocno wyartykułować i podkreślić, że pieniądze to nie wszystko, bo policjanci potrzebują również szacunku i doceniania ich za tę trudną, ciężką pracę, także za lata, które w tej Policji przepracowali. A dlaczego, panie ministrze, morale w Policji upada? Policjanci, którzy napisali do mnie prośbę o interwencję i opisali sytuację, która ma miejsce w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, zadają wiele pytań, i mam teraz okazję te pytania do pana ministra skierować.

    Piszą, że mają dość bycia pogardzanymi i traktowanymi zgodnie z potrzebami politycznymi wiceministra pana Jarosława Zielińskiego. Podają przykłady, że naczelnikami wydziałów w tej komendzie i ich zastępcami zostali m.in. sierżant sztabowy z kilkuletnim doświadczeniem lub młodszy aspirant, który nigdy w życiu poważnej sprawy nie prowadził. Dlaczego? – pytają. Czemu ma służyć akcja ˝Błysk˝, z której śmieje się cała polska Policja? Chodzi o to, żeby przez pół godziny ustawiać radiowozy w widocznych miejscach i włączać światła błyskowe, i tak kilka razy dziennie zmieniać swoją pozycję. Dlaczego i z jakiego powodu jeden z patroli Policji w Suwałkach od blisko 3 lat pilnuje całą dobę posesji pana wiceministra Jarosława Zielińskiego?

    (Głos z sali: Uuu!)

    Z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa, podczas uroczystości, w których bierze udział pan wiceminister (Dzwonek) Zieliński?

    (Poseł Michał Szczerba: Wstyd!)

    Jaką pracę wykonuje ksiądz…

    Wicemarszałek Beata Mazurek:

    Dziękuję, pani poseł.

    Poseł Bożena Kamińska:

    …który został zatrudniony w komendzie i nie przychodzi do pracy? Dziękuję bardzo. (Oklaski)

1 KOMENTARZ

Leave a Reply