Mistrz reportażu w Augustowie

 Na dobry początek roku, interesująca rozmowa. 11 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 do Miejskiego Domu Kultury w Augustowie przyjedzie znany dziennikarz. To spotkanie z odważnym, bezkompromisowym reporterem, którego publikacje wywołały niejedną polityczną burzę i doprowadziły do upadku kilku autorytetów – z Marcinem Kąckim.

Marcin Kącki ujawnił m. in. molestowanie chórzystów Poznańskiego Chóru Chłopięcego przez Wojciecha Kroloppa, zarzuty kobiet dotyczące molestowania seksualnego w Samoobronie, czy proceder kupowania podpisów poparcia w wyborach parlamentarnych, w czym pomogło mu zainstalowanie kamery u współpracowników posłanki Renaty Beger.

Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody dziennikarskie, w tym: tytuł Dziennikarza Roku w rankingu miesięcznika Press, nagrodę MediaTory, Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze, nagrodę Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Pisze na tematy społeczne i historyczne. Dotąd ukazało się jego 5 książek reporterskich, z których najgłośniejsza to nominowana do Nagrody Literackiej Nike „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”.

Spotkanie poprowadzi Monika Rowińska.

Cena biletu: 8 zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9
tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560

Dodaj komentarz