Według GDDKiA na uruchomienie tzw. „przejezdności” obwodnicy Suwałk jeszcze w tym roku nie ma szans. Oddanie do ruchu obwodnicy Suwałk nastąpi niezwłocznie po ukończeniu wszystkich koniecznych robót budowlanych i uzyskaniu koniecznych decyzji administracyjnych.

Apel o uruchomienie tzw. „przejezdności” prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oparł na artykułach prasowych i wypowiedziach Rafała Malinowskiego, rzecznika prasowego GDDKiA oddział w Białymstoku oraz Michała Wrzoska, rzecznika prasowego firmy Budimex, z których wynikało, że zaawansowanie robót przy budowie obwodnicy naszego miasta jest na poziomie 95%. Prezydent powołał się też na sytuacje z innych miast, w których było to możliwe.

Czesław Renkiewicz właśnie otrzymał odpowiedź na swoje pismo. Wojciech Borzuchowski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podkreśla, że „oddanie do ruchu obwodnicy Suwałk nastąpi niezwłocznie po ukończeniu wszystkich koniecznych robót budowlanych i uzyskaniu koniecznych decyzji administracyjnych umożliwiających użytkowanie obwodnicy Suwałk”.

Poniżej odpowiedź dyrektora GDDKiA na pismo prezydenta Suwałk:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj