Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyli srebrny medal na Mistrzostwach Wojska Polskiego w pływaniu. Jest to pierwszy medal Wojsk Obrony Terytorialnej w zawodach tej rangi.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu odbywały się 26-30 listopada w Zakopanem. Do reprezentacji WOT z 1PBOT zostali powołani: ppor. Paweł Józefiak, szer. Piotr Car i szer. Mariusz Domitrz.

To właśnie ppor. Paweł Józefiak i szer. Piotr Car razem z kpt. Michałem Lachowiczem (3 Podkarpacka Brygada OT) i szer. Sebastianem Waliszkiem (9 Łódzka Brygada OT) zdobyli srebro w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Jest to pierwszy medal zdobyty przez reprezentację WOT na mistrzostwach Wojska Polskiego.

Sukces jest tym większy, że – jak podkreślają żołnierze – mistrzostwa miały wysoki poziom sportowy. W zawodach startowali m.in. byli olimpijczycy oraz ustanowiono kilka rekordów Polski.

Ppor. Paweł Józefiak pełni zawodową służbę wojskową w 14 batalionie lekkiej piechoty w Bielsku Podlaskim. Ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Jest ratownikiem wodnym.

Szer. Piotr Car jest żołnierzem OT w 11 batalionie lekkiej piechoty. Karierę sportową zaczynał w szkole podstawowej właśnie od pływania. Obecnie bardziej skupia się jednak na kolarstwie górskim. Piotr jest mistrzem województwa podlaskiego w maratonie 60 km.

Szer. Mariusz Domitrz również pełni Terytorialna Służbę Wojskową w 11 batalionie lekkiej piechoty. Trenuje triathlon. W tym roku reprezentował WOT także na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj