W Sejmiku kłótnia o stołki. Podlaskie nie jest nasze ani Wasze

0
382
Artur Kosicki
Na zdj. marszałek województwa - Artur Kosicki, fot. Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia

Podlaskie nie jest nasze ani Wasze – jest wspólne – wszystkich mieszkańców, bez względu na poglądy – napisał w stanowisku radnych PiS Artur Kosicki, marszałek województwa. Koalicja Obywatelska uważa z kolei, że PiS nie chce współpracy, pragnie „zgarnąć wszystko dla siebie”.

Poniżej zamieszczamy stanowisko klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i stanowisko wspólne klubów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w sprawie sytuacji w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Sprawa dotyczy przerwania obrad na ostatniej sesji sejmiku w dniu 29 listopada. Podczas kolejnej sesji Sejmiku planowany jest wybór przewodniczącego, wiceprzewodniczącego Sejmiku i zarządu województwa, choć zarówno przewodniczący Sejmiku, jak i marszałek zostali już wybrani. Przewodniczącym Sejmiku jest Karol Pilecki, zaś marszałkiem – Artur Kosicki. Radni PiS – jak przekonują – są gotowi do dialogu i zarzucenia planu odwołania Karola Pileckiego – oczekują od niego współpracy i godnego sprawowania piastowanej funkcji.

Oświadczenie radnych KO:

Stanowisko PiS:

Leave a Reply