Dobry start Terytorialsa z Suwalszczyzny

Data:

Tadeusz Walendykiewicz, żołnierz OT z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach, wygrał II Nocny Bieg Powstańca Styczniowego w kategorii 35+. To drugi start i drugie zwycięstwo szer. Walendykiewicza od początku roku.

W zawodach wystartowało ponad 50 biegaczy. Trasa liczyła około 17 km i wiodła przez Puszczę Augustowską. Bieg odbywał się w prawdziwie zimowych warunkach – trasa była zaśnieżona i pokryta miejscami lodem.

Ostatecznie Tadeusz Walendykiewicz ukończył bieg z czasem 1:04:36, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii +35 oraz drugie w klasyfikacji open.

– To mój drugi start w tym biegu. W tym roku udało mi się poprawić wynik o jedną minutę – mówi Tadeusz Walendykiewicz i dodaje: to jednocześnie moje drugie zwycięstwo w 2019 roku. Dwa tygodnie temu wygrałem też bieg „Policz się z cukrzycą.

W marcu Tadeusz Walendykiewicz planuje start w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu”.

Szer. Tadeusz Walendykiewicz został wybrany Najlepszym Sportowcem 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w 2018 roku. Na co dzień pracuje jako sprzedawca części samochodowych.