Reklama

Jazz w Sejnach

Data:

- Reklama -

SKICKI-SKIUK feat. Szlagowska/Babyszka zagrają w Ośrodku Kultury w Sejnach 24 stycznia o godz. 19.00. Jazzowi Power Rangers nadchodzą!

SKICKI-SKIUK to nie projekt jazzowy, to zespół. Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z AC/DC. Sami postrzegają się jako Power Rangers, bo spotykając się razem transformują się w niepowstrzymywalnego jazzowego Megazorda…

Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność. Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu CHRARUMIMIA (wydanego w czerwcu 2018 r.) łączącego elementy jazzu, bluesa i rocka.

Podczas swojej działalności zdobyli kilka nagród – Grand Prix School & Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować.

Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez Jazz Forum na jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europe – Woodstock Festival 2017. Reakcja liczonej w tysiącach woodstockowej publiczność potwierdziła, że jazz w wydaniu SKICKI-SKIUK jest nie tylko muzyką dla koneserów gatunku. Teraz, po wydaniu debiutanckiego albumu, gotowi są na nowe wyzwania.

Skład zespołu:

Darek RubinowSKI – saksofon

Jakub MizeraCKI – gitara

Jakub MiarczyńSKI – perkusja

Roman ChraniUK – kontrabas

SZLAGOWSKA/BABYSZKA Młode artystki, które połączyła muzyka i warsztaty jazzowe Cho-jazz w Chodzieży, w których uczestniczą od kilku lat. Wokalistka i pianistka postanowiły zrobić coś razem podczas finałowego koncertu Cho-jazz. Tam wypatrzył je (i wysłuchał) przedstawiciel Fundacji Polski Jazz. W nagrodę za świetny występ, zostały zaproszone do udziału w projekcie Polski Jazz 360°. Podczas tej trasy będą towarzyszyć zespołowi Skicki-Skiuk prezentując swój program autorski.

Skład zespołu:

Anna Szlagowska – wokal

Maja Babyszka – pianino/fortepian

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koncert odbywa się pod patronatem portalu Niebywałe Suwałki.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy do 18 stycznia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakiego artystę zespół SKICKI-SKIUK zaprosił do współpracy przy płycie Chrarumimia? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Szymon Szymański; Łukasz Łanczkowski.

SKiCKi-SKiUK Polski Jazz 360 – koncert w Sejnach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane