Katar, klocki lego i zimowe szaleństwo

0
36

Dlaczego mamy katar i boli nas gardło? Czy klocki Lego to tylko zabawa i jak może wyglądać zimowe szaleństwo w domu? Na te pytania starali się odpowiedzieć najmłodsi studenci PWSZ w Suwałkach.

Za nami już ósme zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Studenci Pedagogiki pod okiem dr Idy Rusanowskiej zabrali dzieci w ślad klocków lego. Nie była to jednak zwykła zabawa. Mali studenci m. in.: tworzyli i odzwierciedlali historie za pomocą budowli, czy też programowali zbudowane roboty, by mogły się poruszać i wydawać dźwięki.

Wioletta Kotarska zorganizowała dzieciom zimowe szaleństwo w ciepłych salach – były zabawy ruchowe, zagadki, prace plastyczne. Dr Małgorzata Andryszczyk zdradziła natomiast maluchom tajniki mikrobów wywołujących katar i ból gardła. Była zabawa w wirusy i limfocyty, rady, jak radzić sobie z infekcjami, a nawet degustacja miodu.

Przypomnijmy, że głównym celem Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy PWSZ w Suwałkach jest zaszczepienie w maluchach chęci do odkrywania tajemnic świata i zainteresowanie ich każdą dziedziną nauki, sztuki czy sportu. Tegoroczna edycja otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach projektu „UMOwieni na odkrywanie PWSZ”.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Dodaj komentarz