Ostatniego dnia minionego roku, związana z Białymstokiem artystka opublikowała teledysk do piosenki „Could You”. – W pewnym sensie jest to pogrzeb Miss God – wyznaje.

Piosenka jest pożegnaniem i zapowiedzią nowego kierunku muzycznego artystki. Wkrótce ukażą się nowe utwory w klimacie experimental hip – hop, electronic. – Dające do myślenia. Stworzone na mocnym dystansie do siebie i otaczającej kultury, z którą często bezmyślnie się utożsamiamy – zdradza Miss God i zapowiada wolne kawałki w tempie 70 BPM. Mocno chilloutowy materiał, momentami korespondujący z twórczością i klimatem Sade.

– Śmierć jest końcem, przejściem w inny stan. Widzę jak cyklicznie pojawia się w życiu. Kończy coś, by inne mogło się narodzić. Patrzę na śmierć z przerażeniem i jednocześnie staram się dojrzeć jej transparentność – dodaje Miss God. „Could You”  to pierwsza piosenka artystki stworzona w Ableton Live 10 lat temu. Kompozycja wciąż szczególnie jej bliska. Utwór został wydany w nowej aranżacji i produkcji za którą odpowiada Daniel Godlewski – Strefa Dźwięku. Teledysk powstał w Białymstoku, w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białystok. Artystka odpowiada za scenariusz, reżyserię, montaż i kostiumy. Zdjęcia są dziełem Mai Zińczuk, ujęcia z drona: Marcin Seti, efekty, 3d: Marcin Rutkowski, technika: Karol Mieczkowski.

W 2019 roku Miss God planuje wydanie klipu do nowego utworu „Mieszkają, mieszkają”, „Inside” we współpracy z producentem Romańskim, „Dom pogrzebowy oraz „Bring me to the life” jako VSHOOD. Dodatkowo, rozwijanie nowo otwartej pracowni artystycznej w Białymstoku jako przestrzeni działań kulturalnych oraz współpracę muzyczną z artystami z Berlina.

Miss God to wokalistka, producentka muzyczna. Tworząc, nie zamyka się w gatunkach. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem i wokalnymi eksperymentami. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia – „artystka osobna, własna”. Wystąpiła m.in. w programie Offensywa Piotra Stlemacha, na Heineken Opener Festival, filmPolska Festival w Berlinie, ShortWaves w Poznaniu, Electronic Beats w Poznaniu, Ambition Festival w Londynie. Jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych i teatru tańca oraz gościnnie u innych artystów tj. Lukasyno, Południce, VSHOOD.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz