Reklama

Suwalczanie solidaryzują się z rodziną zamordowanego prezydenta Gdańska

Data:

- Reklama -

Mieszkańcy miasta i samorządowcy spotkali się we wtorek, 15 stycznia pod Dębem Wolności, by wyrazić gest otuchy, wsparcia i solidarności z rodziną Pawła Adamowicza i wszystkimi gdańszczanami.

W Parku Konstytucji 3 Maja zapalono znicze. Prezydent Suwałk zaapelował również, aby organizatorzy wszelkiego rodzaju imprez naszym mieście w najbliższych dniach ograniczyli ich rozmach, tym samym oddając hołd Pawłowi Adamowiczowi.

Kondolencje od władz Suwałk i mieszkańców:

Drodzy Przyjaciele Miasta Gdańsk,

Mieszkańcy Suwałk, tak jak wielu innych miast naszego kraju z bólem serca przyjęli tragiczną informację o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Czujemy Wasz ból i łączymy się w cierpieniu. Wyrażamy serdeczne i głębokie wyrazy współczucia wszystkim pogrążonym w smutku i żałobie. Jesteśmy pewni, że człowiek, który odszedł tak nagle, wniósł w życie Gdańska i jego rozwój nieocieniony wkład. Doceniamy dorobek i zaangażowanie w kształtowanie standardów demokracji i tolerancji oraz wspólne pokonywanie wzajemnych uprzedzeń.

Druzgocąca jest strata dla najbliższej rodziny, przyjaciół i wszystkich z nas, którzy cenią służbę publiczną i pracę na rzecz rozwoju samorządności lokalnej. Przedwczesna śmierć tak doświadczonego samorządowca jest dla Gdańska, ale także w jakimś sensie dla Polski, wstrząsająca, ponieważ miała miejsce podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której ideą jest miłość i braterstwo oraz wspólne czynienie dobra. Tymczasem dzień ten stał się miejscem bólu i pamięci.

Opowiadamy się za obniżeniem temperatury sporów politycznych. Nienawiść, jeśli pozwalamy by się rozwijała, staje się drogą donikąd. Dążymy do bycia wspólnotą i eliminujemy z naszej codzienności zawiść i zazdrość oraz przekonanie o nieomylności. Niech ktoś myślący inaczej nie będzie gorszy, lecz po prostu inny, a drogą do porozumienia z nim niech będzie język dialogu, a nie agresji.

To tragiczne wydarzenie jest ogromnym wstrząsem dla nas wszystkich. Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego Prezydenta, pracownikom gdańskiego ratusza oraz mieszkańcom Gdańska.

Suwalczanie jednoczą się z Wami w smutku. W dniu dzisiejszym w miejscu szczególnym dla mieszkańców Suwałk, pod Dębem Wolności suwalskie władze samorządowe oraz mieszkańcy miasta zapalili znicze i oddali hołd zamordowanemu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Na znak żałoby na flagach narodowych wiszących na suwalskim ratuszu pojawi się kir.

Łącząc się w smutku dołączamy także liczne nasze modlitwy oraz pamięć o zmarłym.

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz

Przewodniczący Rady Miejskiej i Mieszkańcy Suwałk.

Fot. UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane