Z regionu: Oskar Chiszko Szachowym Szkolnym Mistrzem Polski do lat 7

Fot. Klub Jagiellonia Białystok

Zawodnik Klubu Szachowego Jagiellonia Białystok wywalczył tytuł Mistrza Polski do lat 7, na odbywających się w dniach 6-12 stycznia 2019 roku w Pokrzywnej (opolskie) Szkolnych Mistrzostwach Polski do lat 7.

Oto co na ten temat powiedział Prezes KSz Jagiellonia Białystok Jarosław Galej: Oskar to nasza duma i zawsze pewniak do zwycięstwa w swojej kategorii wiekowej. W 2017 roku zdobył przecież w Poroninie tytuł Mistrza Polski do lat 6. Młody intensywnie pracuje pod okiem trenera Czesława Spisaka i w Pokrzywnej jedynie potwierdził swoją dominację. Zdobył 8 z 8 możliwych do uzyskania punktów i już 2 rundy przed końcem mistrzostw sprawił nam i sobie radość z tytułu i złotego medalu.

Teraz przed Oskarem cały cykl ważnych imprez. Powalczy w Mistrzostwach Miasta, Województwa, a na początku maja spróbuje dołożyć do swojej bogatej kolekcji jeszcze jeden tytuł Mistrza Polski, bo w Szczyrku odbędą się kolejne zmagania o najwyższe laury dzieci do lat 7 i później do lat 8.

Oskar jest zawodnikiem Klubu Szachowego Jagiellonia Białystok od początku jego istnienia, czyli od w 2017 roku. W Pokrzywnej, zgodnie z ideą Szkolnych Mistrzostw Polski, reprezentował Szkołę Podstawową 29 w Białymstoku, bo tam jest uczniem zerówki.

Dodaj komentarz