Milion na opiekę paliatywną w Suwałkach

0
81

Zarząd Województwa na wtorkowym (12 lutego) posiedzeniu przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach dotację w wysokości 1,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dotacja zostanie wykorzystana na zakup wyposażenia, które znacznie poprawi jakość opieki medycznej nad ciężko chorymi. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach kupi sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który będzie stosowany w Hospicjum Stacjonarnym, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Wentylowanych Mechanicznie.

Będzie również wykorzystany w domowej opiece paliatywnej nad dorosłymi i dziećmi. Ośrodek w Suwałkach kupi także samochód oraz sprzęt komputerowy wraz oprogramowaniem, które ułatwią prowadzenie opieki paliatywnej w domach pacjentów.

Wartość tej inwestycji wynosi 1,3 mln zł. Zespół Opieki Paliatywnej wziął udział w konkursie na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Dodaj komentarz