Radość zawładnęła Karnawałem. Sukces tancerzy SOK w Białymstoku

Fot. Anna Wałeckiej-Chamiuk

Studio Tańca Radość, prowadzone w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Irynę Popovą, odniosło sukces podczas Karnawał Dane Fest w Białymstoku. Zajęło I miejsce w kategorii „taniec sceniczny do 11 lat”.

Radość zaprezentowała przebojową i pełną barw choreografię, z wieloma skomplikowanymi tanecznymi elementami. To nie pierwszy sukces tancerzy ze Studia Tańca Radość, którzy w 2018 roku podbili grecki Festiwal NEOS MARMARAS k/ Salonik, skąd przywieźli nagrodę za zdobycie I miejsca, nagrodę główną za najlepsze kostiumy, dla solisty, solistki oraz nagrodę publiczności.

Studio Tańca „Radość” działa od 2015 roku pod kierunkiem Iryny Popovej, absolwentki choreografii na Uniwersytecie Humanistycznym w Sanki Petersburgu. W Suwalskim Ośrodku Kultury zajmuje się prowadzeniem stałych zajęć oraz warsztatów tanecznych, tworzy choreografię i spektakle muzyczno-taneczne. W 2011 roku została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za zasługi dla kultury polskiej”. Studio tańca tworzą cztery grupy dziecięco-młodzieżowe w wieku 4-14 lat.

Dodaj komentarz