Reklama

Strefę płatnego parkowania poprowadzi miejska jednostka (audio)

Data:

- Reklama -

Miasto nie zdecydowało się na przekazanie strefy płatnego parkowania żadnej z dwóch firm startujących w przetargu na jej obsługę. Opiekę nad strefą przejmie Zarząd Dróg i Zieleni, który zajmie się również wymianą parkometrów.

Ponad 300 tys. złotych to kwota, jaką otrzyma Zarząd Dróg i Zieleni na przystosowanie strefy płatnego parkowania do nowej formuły. Przypomnijmy, że w strefie zostaną wymienione parkometry – będzie można płacić za postój kartą, a sama strefa zostanie pomniejszona. Płatne parkowanie nie będzie już obejmować ulicy Hamerszmita, a opłaty mają być pobierane w dni powszednie w godz. 8.00 – 16.00.

Zorganizowanie i prowadzenie płatnej strefy parkingowej – według wyliczeń firm startujących w przetargu – miałoby kosztować miasto ponad 1,2 mln złotych rocznie. Samorząd chce jednak oszczędzić.

– Ogłoszony przetarg jest niekorzystny z uwagi na zbyt wysoką cenę. Doszliśmy do wniosku, że przekazanie ZDiZ środków na zakup 16 parkometrów i zainstalowanie ich będzie tańsze niż dwie oferty z przetargu – przekonywał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Dotychczas 60 proc. dochodów ze strefy parkowania otrzymywała spółka będąca jej operatorem. Do kasy miasta wpływało ok. 130-140 tys. złotych rocznie.

O zmianach w strefie płatnego parkowania mówi prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Radny wnioskuje o zwolnienie osób z niepełnosprawnością z opłat za parkowanie

Radny Rady Miejskiej w Suwałkach, Jacek Niedźwiedzki w swojej...

Suwałki z nowym sposobem płacenia komórką za parkowanie

System płatności przez komórkę mPay rozszerzył zakres usług dostępnych...

Opłaty za parkowanie jednak zgodne z prawem

Dwie niezależne opinie prawne potwierdzają, że pobór opłat w...