To druga edycja Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta

W niedzielę, 3 lutego rozpoczęła się druga edycja biegu Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta, organizowanego przez Fundację „Kierunek Ultra”.

Tradycyjnie biuro zawodów, start i meta zostały zlokalizowane w przyjaznym dla biegaczy miejscu – Folwarku Hutta. Na starcie inauguracyjnego biegu stanęło 60 zawodników z całej Polski. Trasa, jak rok temu, wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego – na dystansie około 10 km.

Zwyciężył Daniel Bochenko z Brzozowej z czasem 44:28, drugi na mecie pojawił się Kamil Ciszewski z Suwałk z czasem 45:09, a trzeci był Norbert Marczuk z Kowali Oleckich z czasem 45:58.

Najszybsze kobiety to: Iwona Sowa z Gołdapi (54:56), Agnieszka Frybes z Białegostoku ( 55:50) i Izabela Juchniewicz z Suwałk ( 58:26).

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, w tym roku również prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, w której pierwszy bieg wygrała Białostocka Sekta Biegaczy.

Na wyróżnienie zasługuje również najmłodszy zawodnik – Mateusz Hołub ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, który przybiegł na metę z trzydziestym czasem (57:42).