Koncert Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna to już tradycja związana z muzycznym Tłustym Czwartkiem. Podczas koncertu usłyszymy przeboje muzyki klasycznej, jak „Taniec z szablami” Chaczaturiana, i znane standardy jazzowe, m.in. nieśmiertelny „Summertime” Gershwina. Wraz z muzykami wystąpią wokaliści: Roksana Maria Maciejczuk i Michał Sowul, a zagrają: Daniel Walisiewicz na flecie i Rafał Grząka na akordeonie.

Koncert odbędzie się w czwartek, 28 lutego o godz. 19:00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Urszula Murawko (instrumenty perkusyjne) i Mateusz Waraksa (kontrabas).

W programie m.in.: Taniec z szablami (A. Chaczaturian), Lot trzmiela (A. Rimsky-Korsakow), Take Five (P. Desmond), rumba Tico-Tico, Summertime (G. Gershwin), Gdzie mieszka miłość (czardasz z operetki „Hrabina Marica”, I. Kálmán), Między ciszą a ciszą (G. Turnau), Let it be (The Beatles), w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.

Więcej o zaproszonych artystach:

Roksana Maria Maciejczuk – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie.

Rafał Grząka – to wirtuoz, kompozytor, akordeonista i bandoneonista pochodzący – uwaga! – z Suwałk! Wybitny absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureat ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Kompozytor muzyki do filmu pt. „Miłość w przejściu podziemnym” z cyklu „Święta polskie” (w reż. Janusza Majewskiego, z Wojciechem Malajkatem). Jest współtwórcą wielu projektów artystycznych: Klezmafour, Tango Fuerte, Baxtori, The New Warsaw Trio. Jako członek zespołu Klezmafour, propagującego wciąż żywą tradycję klezmerską ze wschodnich regionów współczesnej Polski, otrzymał prestiżową nagrodę „City Winery of New York” podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Razem z The New Warsaw Trio, klezmerskim brzmieniem łącząc rozrywkę z klasyką i jazzem, nagrał z Krzysztofem Kiljańskim znakomitą płytę „Przybora”.

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy do 26 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi ostatnia płyta, na której można usłyszeć Rafała Grząkę? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Dariusz Margol i Katarzyna Jaśkiewicz.

Tłusty Czwartek z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna i solistami w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj