W piątek, 15 lutego o godz. 19.00 Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert kameralny kwintetu dętego La Vanagloria, organizowany z okazji 100-lecia nawiązania polsko-włoskich stosunków dyplomatycznych w partnerstwie z Instituto Italiano di Cultura. Usłyszymy utwory włoskich kompozytorów: G. M. Cambiniego, G. Pucciniego, N. Roty, L. Felicianiego oraz Polaka, Tadeusza Szeligowskiego.

W skład zespołu wchodzą instrumentaliści na co dzień związani z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku: Kinga Pancerz – flet, Luca Neccia – obój, Paweł Waśkowski – klarnet, Marek Kit – fagot, Tomasz Czekała – waltornia. Ideą artystyczną kwintetu jest wzbogacanie codziennej orkiestrowej współpracy o nowe, muzyczne doświadczenia gry w zespole kameralnym oraz ukazywanie piękna wspólnego brzmienia instrumentów poprzez prezentowanie szerokiego repertuaru na kwintet dęty – zarówno kompozycji oryginalnych, jak i transkrypcji.

W planach zespołu jest nagranie płyty z utworami przeznaczonymi na ten skład instrumentalny autorstwa kompozytorów polskich. Nazwa kwintetu – la vanagloria (hiszp. próżność) – nawiązuje do mitu o Narcyzie, młodzieńcu zachwycającym się swym odbiciem zauważonym w tafli strumienia. Z przymrużeniem oka można opowieść tę odnieść do muzyków, którzy co dzień swą grą przekonują siebie i słuchaczy o doskonałości muzyki, a swymi umiejętnościami kontemplują jej piękno każdego dnia.

Koncert odbędzie się w sali przy ul. Podleśnej 2.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 14 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakiej miejscowości powstał Mazurek Dąbrowskiego? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Barbara Jaromińska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj