Zawodniczka UKŻ GROT OSiR Suwałki wicemistrzynią świata w bojerach

W Mistrzostwach Świata w bojerowej klasie DN Junior i Ice Optimist wzięło udział 80 najlepszych zawodników z 8 państw: Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz Węgier.

Rywalizacja była bardzo zacięta, Mistrzem Świata Juniorów został Estończyk, natomiast tuż za podium, na 4 miejscu, zakończył rywalizację Maciej Chmielewski – zawodnik UKŻ Grot OSiR Suwałki – jako drugi z Polaków.

Wicemistrzynią Świata wśród kobiet została nasza zawodniczka Aleksandra Chmielewska.

Bartłomiej Waszkiewicz zajął 16 miejsce, Jakub Krynicki po pechowej awarii sprzętu wypadł z pierwszej dziesiątki i uplasował się na 22. miejscu (nie brał udziału w 3 wyścigach), Mateusz Wasilewski zajął 31. miejsce.

Początkowo regaty miały się rozgrywać na Węgrzech na jeziorze Balaton, lecz przez brak odpowiednich warunków lodowych imprezę przeniesiono do Polski do Giżycka. Niestety w noc przed rozpoczęciem Mistrzostw spadło aż 10 cm śniegu co uniemożliwiło ściganie na jeziorze Niegocin. Ostatecznie organizatorzy przenieśli regaty na Zalew Siemianówka w województwie podlaskim.

Impreza trwała od środy (06.02) do czwartku (07.02), podczas której rozegrano 7 planowanych wyścigów.

Zawodników po świetne wyniki prowadził trener UKŻ GROT OSiR – Paweł Cherubin, a doświadczenia i wsparcia w niesłychanych ilościach dostarczył Maciej Tyczkowski.