Zielone Płuca Polski czekają – na trasie Warszawa – Suwałki postaw na podróż pociągiem PKP Intercity!

Smog zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Na szczęście Zielone Płuca Polski wciąż stoją na straży świeżego powietrza i zdecydowanie częściej możemy tam odetchnąć pełną piersią niż chociażby w Warszawie. Może więc warto wybrać się do Suwałk, które są jednym z miast otoczonych wciąż niezmąconą naturą? PKP Intercity znacznie ułatwi ci decyzję o wyjeździe – przekonaj się!

Różne oblicza Suwałk

Suwałki w swojej okolicy mają przepiękny Wigierski Park Narodowy, a także Suwalski Park Krajobrazowy. Dzięki temu jest to znakomite miejsce do pieszych czy rowerowych wędrówek. Z drugiej strony, to drugie co do wielkości miasto w województwie podlaskim, a co za tym idzie, możesz znaleźć tam także inne rozrywki. Być może słyszałeś o Suwałki Blues Festival? To wydarzenie organizowane już od kilkunastu lat, które przyciąga muzyków nie tylko z całej Polski, lecz także świata. Możesz więc zarówno skorzystać z natury, jak i cieszyć się atrakcjami kulturalnymi. A jak najlepiej się tam dostać? Najkorzystniejszą opcją wyjazdu ze stolicy zdecydowanie jest pociąg!

Postaw na kolej

Przede wszystkim trasa z Warszawy do Suwałk to 292 kilometry. Biorąc pod uwagę stołeczne korki, nie zawsze korzystne warunki pogodowe czy też po prostu konieczność nieustannej koncentracji, samochodowa podróż na tym odcinku może przyprawić o niepotrzebny ból głowy. Jeżeli naszym celem jest odpoczynek i jedziemy w kierunku Zielonych Płuc Polski z zamiarem relaksu, to chyba nie chcemy dodawać sobie niepotrzebnego stresu. To nie jest jedyny argument, jaki stoi za wyborem PKP Intercity – dlaczego jeszcze warto postawić właśnie na taką opcję?

  • Koszty podróży – bilet normalny w drugiej klasie to na tym odcinku koszt 39,90 zł. Jest to zatem około połowę mniej niż zapewne wyniosłaby cię podróż samochodem. Jeśli zaś podróżujesz z dzieckiem mającym mniej niż 16 lat, możesz kupić Bilet Rodzinny i dostać jeszcze 30 procent zniżki!
  • Czas jazdy – prawie 300 kilometrów przejedziesz w około cztery i pół godziny. Biorąc więc pod uwagę wspomnianą już jazdę samochodem i ewentualne przeszkody na drodze, wybór wydaje się oczywisty!
  • Komfort jazdy – wygodne fotele i w końcu czas dla siebie! To znakomita okazja do poczytania albo obejrzenia filmu na tablecie. Spokojnie, nawet jeśli bateria nie wytrzyma, będziesz miał obok swojego miejsca gniazdko elektryczne. Prawda, że wygodnie?
  • Lokalizacja dworca – dużym plusem na pewno jest fakt, że zarówno w Warszawie, jak i Suwałkach dworce znajdują się w centrum miasta. Dzięki temu nie musisz martwić się o ewentualny dojazd z przedmieść, który nieraz bywa niepotrzebnym utrudnieniem.
  • Udogodnienia – jeżeli chciałbyś zwiedzić Suwałki i ich okolice na dwóch kółkach, to także nie będzie problem! Większość pociągów jest dostosowana do przewozu rowerów, a związane z tym koszta są mniejsze niż 10 złotych!

Bilet w twojej kieszeni

Pamiętaj też, że najważniejsze jest dopasowanie sposobu podróżowania do swoich potrzeb. To właśnie m.in. indywidualne traktowanie każdego z pasażerów stoi za różnymi formami możliwości kupna biletów, jakie proponuje PKP Intercity. Może to być zatem kupno biletu w kasie, jak i biletomacie, który również znajdziesz na dworcach w wielu polskich miastach. Jeżeli zaś nie masz możliwości przybycia na dworzec przed odjazdem pociągu, bilet kupisz na stronie przewoźnika albo dzięki aplikacji IC Mobile Navigator. Ściągniesz ją zarówno na swojego smartfona, jak i tablet. Przy jej użyciu możesz też dokonać zwrotu biletu czy wygenerować na niego fakturę. Jak więc widzisz, niewiele zostaje miejsca na argumenty, które mogą powstrzymać się przed wyjazdem. Suwałki czekają na ciebie, a PKP Intercity ułatwi ci tę podróż!

Odwiedź Zielone Płuca Polski – wejdź na stronę PKP Intercity i kup swój bilet na trasie Warszawa-Suwałki!

1 KOMENTARZ

  1. Dodam, że coraz więcej jest miejsc wypoczynku, jak nasze #DalejNieIdę, które decydują się odbierać swoich gości z pociągu. I to ekologiczne i wygodne.

Dodaj komentarz