AudioFeels to jeden z bardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej – znany z nowatorskiego podejścia do śpiewania polegającego na imitacji instrumentów poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości głosu daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. W piątek, 8 marca grupa zaśpiewa wraz z Orkiestrą i Chórem OiFP oraz trzema znakomitymi solistkami chóru prof. Violetty Bieleckiej: Justyną Skoczylas-Zamaryką, Sylwią Mądrą i Joanną Jurczuk. Koncert poprowadzi Łukasz Łodygowski.

Koncert „AudioFeels symfonicznie” (OiFP w Białymstoku, 8 marca o godz. 19.00) będzie podróżą przez największe hity światowego klasycznego i współczesnego rocka, klamrą występu będą dwa przeboje wszech czasów Led Zeppelin: „Kashmir” oraz „Stairway To Heaven”.  W programie znajdą się także przeboje The Beatles, The Rolling Stones, Guns N’ Roses czy Red Hot Chili Peppers.

Grupa promuje styl vocal play – nowatorskie podejście do śpiewania. Założona w 2007 r. przez członków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Kariera zespołu rozpoczęła się w rodzinnym Poznaniu, szybko jednak zdobył uznanie kilkumilionowej publiczności, zdobywając III miejsce w programie „Mam talent”.

W 2009 r. ukazał się pierwszy studyjny album „Uncovered” z coverami Red Hot Chili Peppers, Stinga czy Metalliki, w dwa tygodnie pokrył się złotem i stał się najchętniej kupowanym w Polsce (drugie miejsce na liście OLIS).

Zespół rozpoczął występy również za granicą, m.in. we Francji, Niemczech oraz USA. W 2010 r. zespół został nominowany do Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikowany do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”, a także na prośbę UEFA przypomniał utwory związane z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Sali Kongresowej w Warszawie, co transmitowało 111 największych stacji telewizyjnych świata, a podczas samego Euro zespół wystąpił w Strefie Kibica w Poznaniu dla kilkunastu tysięcy osób. W 2011 r. ukazała się druga płyta – „Unfinished” z wieloma kompozycjami autorskimi, a zespół zdobył dwie główne nagrody na International A Capella Festival in Leipzig.

W 2012 r. na Harmony Sweepstakes A Cappella Festival zdobyli I nagrodę i nagrodę publiczności, dzięki czemu jako pierwszy polski zespół reprezentowali Nowy Jork podczas finałów konkursu w San Rafael w Kalifornii, dostali zaproszenie na autorski koncert do Lipska oraz na międzynarodowy festiwal wokalny Polyfollia we Francji.

W 2013 r. zespół koncertował w Austrii, Monako i Rosji, wystąpił w Studiu im. A. Osieckiej z Mietkiem Szcześniakiem (koncert transmitowany w radiowej Trójce), na XIX Przystanku Woodstock i wydał dwa kolejne albumy: zapis koncertu zrealizowanego w Tatrze Wielkim w Poznaniu i płytę „Świątecznie”, na której gościnnie wystąpili: N. Kukulska, M. Borzym, zespół Affabre oraz Chór Puellae Orantes.

W 2016 r. powstał program „On the rocks” – hołd dla największych artystów rocka, przygotowany z orkiestrą symfoniczną Collegium F oraz Chórem Akademickim UAM. W maju 2017 r. zdobyli III miejsce na festiwalu Moscow Spring A Cappella.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 7 marca do godz. 9.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Czym jest styl vocal play? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Joanna Strzała.

Dodaj komentarz