Reklama

Ekonomia nie ma przed nimi tajemnic

Data:

- Reklama -

Czym jest oligopol, kto prowadzi politykę pieniężna w Polsce, czy na czym polega podatek progresywny… Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy IV Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce, który odbył się w środę w PWSZ w Suwałkach.

W auli spotkało się niemal 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk, Ełku, Augustowa, Olecka, Sejn, czy Giżycka. Oprócz 50 pytań zamkniętych i 10 pytań typu prawda/fałsz uczestnicy musieli też m. in. obliczyć wartość lokaty, czy uzasadnić funkcjonowanie Banku Centralnego.

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy oraz zaproszenie na Dzień Otwarty Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego, który odbędzie się 2 kwietnia. Wtedy też laureaci konkursu otrzymają nagrody – a skoro konkurs dotyczy ekonomii, to nie powinno dziwić, że do wygrania są pieniądze. W puli znalazło się niemal 3000 zł.

Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce na stałe wpisał się już w kalendarz imprez organizowanych w PWSZ w Suwałkach przez Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny. Tegoroczna, czwarta już edycja odbyła się pod hasłem: „Rola sektora bankowego w gospodarce”. Pytania układali sami wykładowcy, a nad całością czuwali: dr Jolanta Woronko, dziekan WHE, dr Ewelina Rutkowska oraz Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów i Finansistów.

Celem corocznych zmagań jest edukacja ekonomiczna młodzieży, propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej, a także zjawisk i procesów gospodarczych zachodzących we współczesnym świecie.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Nagroda to 1 mln zł

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni...

Zdaj maturę – PWSZ pomoże

Rozpoczyna się kolejna edycja kursów przygotowujących do matury pod...

W PWSZ ostatnie chwile rekrutacji

Druga tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II...
%d bloggers like this: