SUKSS Suwałki ponownie mistrzem województwa

cof

Kilka dni temu zakończyły się rozgrywki o mistrzostwo województwa podlaskiego młodzików. Bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół młodzików SUKSS, prowadzony przez Artura Łabacza, który w dziesięciu zwycięskich meczach stracił tylko jeden set. Dzięki temu suwalczanie będą gospodarzem Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzików, który rozegrany zostanie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach w dniach 22-24 marca.

Natomiast już w tym tygodniu, w dniach 7-10.03.2019r. odbędzie się w Suwałkach Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów (w hali sportowej SP nr 10). Mistrz województwa podlaskiego, SUKSS, swój pierwszy mecz rozegra w czwartek o godzinie 16:00, a ich przeciwnikiem będzie zespół Karpaty MOSiR Krosno. W turnieju wystąpią jeszcze drużyny UKS Mickiewicz Kluczbork, Trefl Gdańsk, MKS Kraśnik i Cuprum Lubin. Dwie najlepsze drużyny turnieju uzyskają awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

W tym, jak i w ubiegłym sezonie, Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki wyraźnie wyróżnia się spośród siatkarskich klubów młodzieżowych w naszym województwie. Można powiedzieć, że suwalczanie zdominowali Podlasie. Zajęli pierwsze miejsce w kategorii młodzików, kadetów i juniorów. Są organizatorami Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w wyżej wymienionych kategoriach. Juniorzy już awansowali do najlepszej szesnastki drużyn w Polsce, a półfinał rozegrają w Częstochowie w dniach 14-17.03.2019r.

To nie koniec siatkarskich zmagań SUKSSu. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się rozgrywki minisiatkówki Kinder+Sport, w których udział biorą najmłodsi zawodnicy (10 – 12 lat). Tutaj głównym celem klubu jest awans do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w dniach 24-26.06.2019r. w Zabrzu.

W Suwałkach jest duże zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży. Wychodząc temu naprzeciw, od września, SUKSS rozpocznie nabór i treningi dla najmłodszych dzieci, w wieku od 7 do 9 lat. Tym samym szkoleniem objęci będą zawodnicy od 7, aż do 19 roku życia.

Dodaj komentarz