Z regionu: Koalicja Europejska rozpoczęła kampanię do Europarlamentu

Koalicja Europejska Podlasie
Na zdj: poseł na Sejm Robert Tyszkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Białystok Łukasz Prokorym, Lider listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Tomasz Frankowski

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Białymstoku, poseł Robert Tyszkiewicz poinformował, że symbolicznie rozpoczęła się kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, ponieważ wszystkie partie wchodzące w skład Koalicji Europejskiej zakończyły kształtowanie swoich list. Przypomnijmy, że jedną z kandydatek jest posłanka Bożena Kamińska.

Na liście kandydatów z okręgu nr 3 (województwo podlaskie i warmińsko mazurskie) z Koalicji Europejskiej znaleźli się: 1. Tomasz Frankowski – PO;
2. Urszula Pasławska – PSL; 3. Władysław Mańkut – SLD; 4. Anna Wojciechowska – PO; 5. Bożena Kamińska – PO; 6. Joanna Michalska – PO; 7. Tadeusz Nowak – Zieloni; 8. Jolanta Den – PO; 9. Marcin Bołtryk – PO i 10. Jacek Protas – PO.

Robert Tyszkiewicz pokusił się nawet o przedwyborczą ocenę szans kandydatów i powiedział, że analizując listy innych komitetów, Tomasz Frankowski jest jedynym kandydatem z Białegostoku i regionu, który ma realną szansę na objęcie mandatu europosła. Zaproponował też hasło: Wybierzmy Frankowskiego – europosła podlaskiego.

Tomasz Frankowski chciałby, aby Unia Europejska dalej wspierała rozwój województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a także, “aby to, co zostało już osiągnięte, nie zostało zaprzepaszczone”. Ocenił też, że niezwykle ważne są dla naszego regionu takie państwa jak Białoruś i Ukraina. Stąd deklaracja, że jako europoseł będzie pracował na rzecz ruchu transgranicznego.

Dodaj komentarz