Za nami Halowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krasnopol z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

W dniach 2 – 3 marca w hali w Krasnopolu koło Suwałk odbył się Halowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krasnopol z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Była to pierwsza edycja, lecz nie ostatnia.

W turnieju wzięło udział 12 zawodników z Suwałki, Sejn, Żegar, Nowej Wsi, Krzywego, którzy rywalizowali ze sobą przez dwa dni.
Pierwszy dzień oparty był na rozgrywkach grupowych, gdzie w 4 grupach grały po 3 osoby, każdy z każdym (mecze do 7 wygranych gemów). Najlepszych dwóch zawodników z każdej grupy awansowało do ćwierćfinałów, które odbywały się w niedzielę.
Ćwierćfinały, półfinały oraz mecz o 3 miejsce i finał, rozgrywane były do 9 wygranych gemów. Turniej odbywał się w przyjaznej atmosferze, choć rywalizację czuć było na każdym kroku. Mecze obfitowały w bardzo widowiskowe zagrania, nie zabrakło również nagłych zwrotów akcji.
W półfinałach znaleźli się:
Szymański Karol – Chałko Paweł – wynik 5 / 9
Cąkała Adam – Nartowicz Łukasz – wynik 7 / 9
W meczu o 3 miejsce po bardzo zaciętym pojedynku Karol Szymański pokonał Łukasza Nartowicza 9 / 5. Wisienką na torcie okazał się finał – Paweł Chałko wygrał z Adamem Cąkała 9 / 7 i zwyciężył w Turnieju.
Klasyfikacja końcowa:
1. Paweł Chałko – Suwałki
2. Adam Cąkała – Suwałki
3. Karol Szymański – Suwałki
5. Łukasz Nartowicz – Suwałki
5-8. Frydrych Bogdan – Sejny
5-8. Staranowicz Janusz – Suwałki
5-8. Czernialis Paweł – Żegary
5-8. Nartowicz Konrad – Suwałki
9-12. Stachowicz Michał – Suwałki
9-12. Śliwowski Konrad – Nowa Wieś
9-12. Sztukowski Kamil – Krzywe
9-12. Tarlecki Karol – Sejny
Organizatorami Turnieju byli: Wójt Gminy Krasnopol, Paweł Chałko oraz Karol Szymański (Suwalskie Towarzystwo Tenisowe). Turniej będzie wydarzeniem cyklicznym.

Dodaj komentarz