Pierwszego marca zespół Voo Voo ruszył w trasę promującą wydaną 15 lutego płytę „Za niebawem”. Muzycy już od kilku dekad pokazują, że rock to pojemna sfera muzyki, i stronią od odcinania kuponów od własnej legendy. W czwartek, 21 marca o godz. 19.00 zagrają na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

„Za niebawem” jest wspaniale rozhuśtana rytmicznie i pełna celnych, słodko-gorzkich tekstów zawierających odniesienia do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach – pisze Artur Szklarczyk na portalu cgm.pl. – „Ja tańczę – na tę nienawiść kompletnie chorą / na rozdwajanie włosa na czworo / na hipokryzję w każdym zdaniu / na zmasowany atak draniów” – śpiewa niezniszczalny Wagiel w promującym wydawnictwo i dosłownie tanecznym, wręcz nie dającym usiedzieć w miejscu utworze „Się poruszam 1”. W tym znakomitym nagraniu 65-letni lider Voo Voo zawiera kwintesencję swoich obserwacji na temat obecnych czasów i dzisiejszej Polski.

Najciekawsza muzyka to taka, której nie daje się żadnych etykietek. Ta „nie uwięziona we własnym futerale”… Voo Voo konsekwentnie tworzy tę rockową, łączącą różne, często poza rockowe wpływy. Nieważne, czy to w balladach, czy to w niekończącym się dźwięku wprowadzającym słuchacza w dziwny rodzaj transu. W nagraniach i koncertach kwartetu słychać wciąż te wpływy, z drugiej strony, grupie udaje się grać muzykę oryginalną, by przyciągnąć uwagę słuchaczy poszukujących dźwięków wykraczających poza znane ramy… Nie inaczej jest i teraz, na płycie choć pewno bardziej żywiołowej, z mocniejszymi gitarowymi akcentami, to może wcale nie tak bardzo stylistycznie odległej od swej stonowanej poprzedniczki – „7”. Kwartet Waglewskiego to świetnie zgrana kapela, w której każdy wie, kiedy i w którym miejscu powinien się pojawić, wie też jaka jest różnica między graniem na instrumentach, a graniem muzyki… Voo Voo

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 19 marca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Ile razy formacja Voo Voo wystąpiła podczas Suwałki Blues Festival? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała  KASIA POHL-GRYKO.

Dodaj komentarz