Reklama

Zapisz się na szkolenie wojskowe

Data:

- Reklama -

6 maja rozpocznie się drugi i zarazem przedostatni w tym roku turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Jej ukończenie daje kwalifikacje do ubiegania się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Perspektywa odtworzenia 14. pułku artylerii przeciwpancernej w Suwałkach sprawia, że WKU odnotowuje duże zainteresowanie służbą przygotowawczą.

Suwalska komenda uzupełnień dysponuje ostatnimi miejscami, na które mogą aplikować ochotnicy z terenu powiatów augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i miasta Suwałki. Służbę pełnić będą w Węgorzewie, Orzyszu i Lidzbarku Warmińskim.

Procedura powołania przewiduje, między innymi badania psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną. Z tego powodu na odbycie służby przygotowawczej, która zakończy się pod koniec sierpnia br. mają szansę osoby, które w najbliższym czasie złożą wymagane wnioski w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach. Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie WKU przy ul. Wojska Polskiego 21a oraz telefonicznie (tel. 261-347-357).

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Służba przygotowawcza początkiem wojskowej drogi

Kilkudziesięciu ochotników po pozytywnym ukończeniu postępowania kwalifikacyjnego już 7...
%d bloggers like this: